Tuesday, February 27, 2024
Wiadomości, informacje i aktualności dla Ziemi Łódzkiej


10-letnia Tosia nagrała piosenkę pod okiem Piotra Rubika

10-letnia Tosia nagrała piosenkę pod okiem Piotra Rubika, która ma już ponad 600 tys. wyświetleń na YouTube Antonina Kraszewska, utalentowana…

By redakcja serwisu , in Kultura , at 20 kwietnia, 2021

10-letnia Tosia nagrała piosenkę pod okiem Piotra Rubika, która ma już ponad 600 tys. wyświetleń na YouTube

Antonina Kraszewska, utalentowana wokalnie 10-latka z Cieszyna, nagrała piosenkę z asystą znanego muzyka i dyrygenta Piotra Rubika. W ramach Nagrody Głównej w konkursie zorganizowanym przez internetową szkołę języka angielskiego dla dzieci Novakid, młoda piosenkarka spotkała się z kompozytorem i z jego wsparciem nagrała anglojęzyczny utwór w profesjonalnym studiu!

W konkursie wokalnym “Novakid’s MusicKid”, który odbył się na przełomie stycznia i lutego, organizatorzy zachęcali wszystkie uzdolnione dzieci do dzielenia się swoją muzyczną pasją.

Wystarczyło wysłać filmik z samodzielnym wykonaniem anglojęzycznej piosenki, który następnie podlegał fachowej ocenie

Kompozytor Piotr Rubik, uznany i od wielu lat odnoszący sukcesy, tym razem jako juror konkursu zachęcał dzieci do rozwijania wokalnych talentów. Wśród wybranych przez artystę finalistów odbyło się głosowanie publiczności, które wyłoniło laureatkę Nagrody Głównej. 10-letnia Antonina Kraszewska z Cieszyna skorzystała z wiedzy i doświadczenia lubianego muzyka, nagrywając w profesjonalnym studiu muzycznym piosenkę autorstwa Birdy pod tytułem “People Help The People”.

– Bardzo się cieszymy, że w konkursie wzięło udział kilkaset zdolnych dzieci. Wierzymy, że prawdziwa pasja to najlepsza droga rozwoju, nie tylko najmłodszych. Twórcze zainteresowania uczą wytrwałości, poszerzają horyzonty i budują pewność siebie – mówi Max Azarov, założyciel szkoły Novakid. Laureatka, Tosia Kraszewska, to utalentowana uczennica Katolickiej Szkoły Podstawowej w Cieszynie. Na swoim koncie ma już kilka wygranych konkursów wokalnych. Została doceniona podczas Międzynarodowego Festiwalu Digi Talenty, Ogólnopolskiego Festiwalu w Sędziszowie, Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Legni”, a także Międzynarodowego Festiwalu „Skowroneczek”. Młoda piosenkarka występuje również w Operze Śląskiej w Bytomiu i Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie.

Comments