Monday, September 25, 2023
Wiadomości, informacje i aktualności dla Ziemi Łódzkiej


Bateria wannowa wolnostojąca – jak wybrać odpowiednią?

Bateria wannowa wolnostojąca to wyjątkowy wybór pod kątem armatury. O czym jednak pamiętać podczas wyborze właśnie takiego typu baterii? Czym…

By redakcja serwisu , in Styl życia , at 30 stycznia, 2023

Bateria wannowa wolnostojąca to wyjątkowy wybór pod kątem armatury. O czym jednak pamiętać podczas wyborze właśnie takiego typu baterii?

Czym tak właściwie są baterie wannowe wolnostojące?

Tworzenie odpowiedniego wystroju naszej łazienki jest dla nas czymś naprawdę istotnym. Dbając o swój higienę i swoją pielęgnację lubimy robić to w miejscu, w którym przebywanie jest po prostu przyjemne, a sama łazienka jest względem nas maksymalnie funkcjonalna. To właśnie dlatego wiele osób szuka w tym przypadku nieoczywistych rozwiązań, dzięki którym będą w stanie poczuć się w swojej łazience idealnie. Bardzo ważna jest w tym przypadku armatura, a ta w obecnych czasach oferowana jest na czasem nieoczywiste sposoby. Idealnym tego przykładem niewątpliwie jest bateria wannowa wolnostojąca. Ten typ baterii wszedł do mody już jakiś czas temu, lecz nadal jest marzeniem wielu osób. Wszystko z uwagi na swoją charakterystykę – bateria ta nie jest bowiem przytwierdzona do ściany, a umieszczana jest obok wanny. Takie rozwiązanie jest wręcz perfekcyjne w przestrzeniach nowoczesnych i minimalistycznych, a także prezentuje się naprawdę elegancko i bije od niego swoistą klasą. 

O czym pamiętać, dobierając właściwą baterię wannową wolnostojącą?

Dobór odpowiedniej baterii wannowej wolnostojącej wcale nie jest prostym przedsięwzięciem. Konieczne jest bowiem odpowiednie poprowadzenie całej instalacji wodnej, by taka bateria w ogóle miała rację bytu. Jeżeli jednak mamy to już za sobą, możemy zadać sobie pytanie – na co zwracać uwagę, wybierając taką armaturę? Przede wszystkim istotna jest długość wylewki – nie chcemy raczej, by woda rozchlapywała się obok wanny podczas jej napełniana. Dodatkowo warto zwracać uwagę na moc baterii oraz na dodatkowe udogodnienia uprzyjemniające korzystanie z niej, jak chociażby korki umywalkowe automatyczne. Nie zapominajmy również o designie – wybór odpowiedniej pod tym kątem baterii sprawi, że cała nasza łazienka może nabrać zupełnie innego charakteru!

Comments