Tuesday, February 27, 2024
Wiadomości, informacje i aktualności dla Ziemi Łódzkiej


Gazetki promocyjne: przyczyny nadmiernych wydatków, co robić, żeby płacić mniej

Kompulsywne kupowanie jest szczególnie niebezpieczne, gdy nasz budżet jest mocno ograniczony. Żeby zacząć kontrolować swoje wydatki musimy zdać sobie sprawę…

By redakcja serwisu , in Styl życia , at 6 lipca, 2022

Kompulsywne kupowanie jest szczególnie niebezpieczne, gdy nasz budżet jest mocno ograniczony. Żeby zacząć kontrolować swoje wydatki musimy zdać sobie sprawę z powodów, dla których wydajemy za dużo. Dopiero wówczas będziemy w stanie skorygować nasze negatywne nawyki. Co zrobić, żeby wreszcie zacząć oszczędzać? – podpowiada serwis egazetka.com

Nadmierne wydatki – dlaczego tak się dzieje?

Osoby, którym udaje się kontrolować swoje wydatki chodzą do sklepu tylko wówczas, gdy naprawdę czegoś potrzebują. Robią podstawowe zakupy spożywcze, kupują niezbędne ubrania, umiejętnie korzystają z gazetek promocyjnych, żeby jeszcze więcej zaoszczędzić. W ich koszyku zakupowym nie znajdziemy żadnych zbędnych produktów.

Niestety ogromna część polskiego społeczeństwa ma negatywne nawyki zakupowe. Ludzie ci często chodzą do sklepu, żeby poprawić sobie humor, dowartościować się, a nawet zabić czas. Nie trudno się domyślić, że takie zachowania są zabójcze dla portfela (zwłaszcza, gdy nie zarabia się dużo).

Inną przyczyną niekontrolowanych wydatków jest brak planowania. Jak mamy wydawać mniej, kiedy idziemy na zakupy nie wiedząc czego dokładnie potrzebujemy. W efekcie kupujemy rzeczy, które nie są nam potrzebne lub takie, które mamy w swojej lodówce. Jednocześnie po przyjściu do domu okazuje się często, że nie mamy wszystkich produktów, które są potrzebne do przygotowania posiłku. Nieświadomi konsumenci stają się dodatkowo ofiarami specjalistów do spraw marketingu, którzy zrobią wszystko, żeby klient kupił jak najwięcej.

Pierwszy krok do zapanowania nad własnymi finansami

Wielu z nas wydaje za dużo, jednak często nie jest w stanie powiedzieć na co idą ich pieniądze. Z tego względu bardzo ważne jest, żeby zapisywać wszystkie swoje wydatki. Przygotujmy sobie notes lub specjalną aplikację i zapisujmy w nich każdy, nawet najdrobniejszy zakup. Będziemy zdziwieni jak wiele całkowicie zbędnych produktów pochłania nasz budżet.

Świadomość na co wydajemy pieniądze sprawia, że możemy świadomie zrezygnować z zakupu. Gdy wiemy, że musimy wpisać do naszego notesu każdego batonika czy kawę, jest prawdopodobne, że będziemy w stanie odmówić sobie drobnej przyjemności.

Planujemy zakupy z gazetkami promocyjnymi

Następnym krokiem jest nauka planowania zakupów. Pomogą nam w tym gazetki promocyjne, które mogą stanowić inspirację, gdy nie mamy pomysłu na przygotowanie obiadów na następny tydzień. Jeżeli w gazetce promocyjnej naszego ulubionego sklepu widzimy duży rabat na wołowinę, być może dobrym pomysłem będzie przygotowanie posiłków na bazie mięsa wołowego. Pamiętajmy jedynie o tym, że z materiałów promocyjnych trzeba korzystać mądrze. Nigdy nie kupujmy danego produktu tylko dlatego, że jest on w promocji, gdy nie mamy pomysłu na jego wykorzystanie. Trzeba zdawać sobie sprawę, że sklepy nie przygotowują materiałów promocyjnych po to, żeby klienci mogli zaoszczędzić. Wręcz przeciwnie – mają one skłonić ich do pojawienia się w supermarkecie i zrobienia jak największych zakupów.

Comments