Tuesday, February 27, 2024
Wiadomości, informacje i aktualności dla Ziemi Łódzkiej


Implanty zębowe – dlaczego warto na nie stawiać?

Implanty stomatologiczne są rozwiązaniem, dzięki któremu możemy w stosunkowo krótkim czasie pozbyć się kłopotów zarówno z częściowymi ubytkami, jak i…

By redakcja serwisu , in Zdrowie , at 21 października, 2021

Implanty stomatologiczne są rozwiązaniem, dzięki któremu możemy w stosunkowo krótkim czasie pozbyć się kłopotów zarówno z częściowymi ubytkami, jak i całkowitym brakiem uzębienia. Kluczem do sukcesu jest postawienie na dobrej klasy specjalistów, którzy nie tylko zaproponują nam wysokiej jakości implanty zębowe, ale także pomogą nam przygotować się do zabiegu, a następnie profesjonalnie go przeprowadzą. Dlaczego warto stawiać na tego typu rozwiązanie? Podpowiadamy.


Pełne uzębienie to nie tylko gwarancja dużo lepszego i bardziej komfortowego wyglądu, ale przede wszystkim możliwość normalnego mówienia oraz jedzenia. Braki w uzębieniu to przede wszystkim problem, który po pewnym czasie zdecydowanie może powodować kłopoty z rozdrabnianiem pokarmów, jak również jego spożywaniem. Drugą kwestią jest to, że brak nawet jednego czy kilku zębów może powodować nieprawidłowe ułożenie się szczęki, a co za tym idzie zmniejszenie estetyki twarzy.

Oczywiście, aby uniknąć tego rodzaju problemów musimy o zęby dbać. Można to robić na wiele sposobów, wśród najważniejszych zdecydowanie można tu wymienić:

– odpowiednią dietę,
– unikanie słodyczy oraz produktów, które mają negatywny wpływ na zęby,
– unikanie palenia,
– regularne wizyty profilaktyczne,
– brak odkładania wizyty w gabinecie stomatologicznym w przypadku stwierdzenia ubytków,
– systematyczną i kompleksową pielęgnację.

Regularne wizyty u takiego specjalisty, jakim jest dentysta sprawią, że nie będzie możliwości, aby ubytki się powiększały. Dentysta może zaproponować różne metody leczenia zębów, jak również uzupełnienia ubytków. Jedną z nich są implanty.

Zobacz także:  https://www.gazetatargowa.pl/jak-nie-dopuscic-do-bolesnego-usuwania-zebow/

Co to są implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne to sztuczne korzenie, które są wszczepiane w kość, na których w łatwy i co najważniejsze skuteczny sposób można odbudować korony zębów. Rozwiązanie to wymaga jednak odpowiedniego przygotowania, stosowania bardzo dobrej jakości komponentów, a także doświadczenia stomatologa. Z takiej usługi można skorzystać w klinice https://mcs-przychodnia.pl/

Zalety implantów stomatologicznych

Najważniejszą zaletą jest tu przede wszystkim możliwość skutecznego odbudowania uzębienia, które jest nam przecież niezbędne. Implanty zapewniają pacjentowi maksymalny komfort fizyczny oraz psychiczny, podnoszą stopień akceptacji samego siebie, pozwalają na to, aby unikać wstydu. Dodatkowo pacjent posiadający implanty unika problemów, które związane są z chociażby z tradycyjnym noszeniem protezy zębowej.

Comments