Tuesday, February 27, 2024
Wiadomości, informacje i aktualności dla Ziemi Łódzkiej


Książki kardynała Wyszyńskiego – co warto o nich wiedzieć?

Kardynał Stefan Wyszyński to postać, która odegrała ważną rolę w historii polskiego kościoła katolickiego. Po beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, która odbyła…

By redakcja serwisu , in Kultura , at 26 maja, 2022

Kardynał Stefan Wyszyński to postać, która odegrała ważną rolę w historii polskiego kościoła katolickiego. Po beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, która odbyła się 12 września 2021 roku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie wiele osób zapragnęło jeszcze lepiej poznać twórczość kardynała. Należy, bowiem podkreślić, że Stefan Wyszyński jest autorem wielu godnych przeczytania książek religijnych. Co zatem dobrze jest wiedzieć o książkach kardynała Wyszyńskiego? Po które pozycje szczególnie warto sięgnąć? Gdzie można je kupić?

Książki kardynała Wyszyńskiego – pozycje, które warto przeczytać

Kardynał Stefan Wyszyński był autorem wielu znakomitych kazań, rozważań i konferencji. Należy przy tym zaznaczyć, że ich treści bardzo dobrze potrafią podnieść na duch także i we współczesnych czasach. Dobrze jest, więc się z nimi zapoznać. Mówiąc o książkach kardynała Wyszyńskiego warto przede wszystkim wymienić takie pozycje jak: „O godności kobiety”, „Wszystko postawiłem na Maryję” czy „Duch pracy ludzkiej”. To właśnie te książki kardynała wyszyńskiego to pozycje, które powinny znaleźć się w biblioteczce każdego wierzącego katolika. Dzięki nim możemy pogłębiać swoją wiarę. To w nich odnajdziemy odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań dotyczących życia zgodnego z nauką Kościoła. Pozycja „O godności kobiety” skierowana jest nie tylko dla kobiet, książkę tę powinni przeczytać także mężczyźni. Lektura ta w wspaniały sposób ukazuje role, misje i powołanie kobiet. „Wszystko postawiłem na Maryję” to zbiór najpiękniejszych przemówień i kazań maryjnych głoszonych przez Prymasa Tysiąclecia, zaś książka o tytule „Duch pracy ludzkiej” ukazuje czytelnikowi, że praca to zaraz po rodzinie jedna z najważniejszych więzi społecznych. W książce tej odnajdziemy chrześcijański pogląd na realizowanie swoich obowiązków zawodowych. Warto dodać, że pozycja ta zyskała dużą popularność nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami.

ksiazki

Gdzie możemy kupić książki kardynała Wyszyńskiego?

Książki kardynała Stefana Wyszyńskiego zakupmy w sklepie internetowym Sumus Wydawnictwo. W miejscu tym odnajdziemy wiele pozycji zawierających rozważania Prymasa Tysiąclecia. Obok książek kardynała Wyszyńskiego dostępne są tu także inne warte uwagi książki religijne, które pomogą nam w nawiązaniu bliższej relacji z Bogiem. Warto również dodać, że sklep Sumus oferuje nam także obrazy znanego chrześcijańskiego artysty Richarda L. George’a. W Polsce i w Europie to właśnie Wydawnictwo Sumus jest wyłącznym dystrybutorem wizerunków Matki Bożej i Jezusa stworzonych przez tego malarza. Mowa tu między innymi o takich dziełach jak obraz „Nasza Pani z Tihaljiny” czy o obrazie zatytułowanym „Przebaczenie” ukazującym Jezusa odpuszczającego grzechy. Księgarnia Sumus oferuje nam także różańce zawierające medaliki Niepokalanego Poczęcia, ebooki religijne, płyty z muzyką chrześcijańską oraz takie przedmioty jak naturalne świece o zapachach biblijnych czy też wysokiej jakości, starannie wykonane drewniane krzyże z medalikiem św. Benedykta.

Comments