Tuesday, February 27, 2024
Wiadomości, informacje i aktualności dla Ziemi Łódzkiej


Na czym polega leczenie paradontozy?

Choroby jamy ustnej są bardzo uciążliwą dolegliwością. Jedną z nich jest paradontoza. Zaniedbanie leczenia może doprowadzić do poważnych konsekwencji, dlatego…

By redakcja serwisu , in Zdrowie , at 24 lutego, 2023

Choroby jamy ustnej są bardzo uciążliwą dolegliwością. Jedną z nich jest paradontoza. Zaniedbanie leczenia może doprowadzić do poważnych konsekwencji, dlatego nie można tego lekceważyć. Dowiedz się, jak wygląda leczenie. 

Paradontoza – jakie są objawy i jak się leczy?

Zadbane zęby gwarantują piękny uśmiech, który zwiększa atrakcyjność, a tym samym poczucie pewności siebie. Niestety czasami poziom dbania o higienę jamy ustnej jest niewystarczający, a regularne kontrole u stomatologa – bagatelizowane. Nagromadzenie się bakterii może doprowadzić do rozwoju stanu zapalnego dziąseł, czyli paradontozy. Powoduje ona krwawienie i opuchliznę dziąseł, ból, a w rezultacie uszkodzenie zębów, które po pewnym czasie mogą po prostu wypadać. Leczenie paradontozy w Oświęcimiu oraz każdym innym mieście w Polsce wymaga kompleksowego podejścia. Często wiąże się z leczeniem ubytków, a nawet interwencją chirurga. Ważne jest zastosowanie odpowiednich preparatów, które umożliwią regenerację tkanek i wyeliminowanie stanów zapalnych. Leczenie wymaga ścisłego przestrzegania zaleceń lekarskich.

Z jakich zabiegów warto korzystać?

Profesjonalne gabinety stomatologiczne oferują dzisiaj szeroki zakres usług pozwalających zadbać o zęby. W ofercie, oprócz standardowego leczenia próchnicy, można znaleźć np. zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej. Polega to na przyklejeniu na zęby licówek, które pozwolą szybko uzyskać efekt pięknych i zdrowych zębów. Nieustannie rosnącą popularnością cieszy się również rozjaśnianie koloru uzębienia. Wybielanie zębów w Oświęcimiu, jak i w innych miejscach powinno być przeprowadzone za pomocą dobrze dobranych, specjalistycznych preparatów. Zapewni to bezpieczeństwo i uchroni zęby przed uszkodzeniami. Dodatkowo efekt będzie naturalny. Wykonanie zabiegu nie jest bolesne. Ważne jest, żeby po nim stosować się do wszystkich wskazówek stomatologa i przestrzegać zakazów, szczególnie tych dotyczących diety. Tylko wtedy efekt będzie trwały.

Comments