Thursday, December 7, 2023
Wiadomości, informacje i aktualności dla Ziemi Łódzkiej


Trendy salonowe 2022 – jak urządzić pokój dzienny zgodnie z modą?

Moda we wnętrzach się zmienia niemniej niezmienne jest to, że mają być one spersonalizowane i zachęcające do wypoczynku. Tak też…

By redakcja serwisu , in Styl życia , at 8 marca, 2022

Moda we wnętrzach się zmienia niemniej niezmienne jest to, że mają być one spersonalizowane i zachęcające do wypoczynku. Tak też ma być w roku 2022, a zwłaszcza w pokoju dziennym. Modny salon 2022 pełen jest naturalnych materiałów, kolorów ziemi, które tworzą miłą dla oka aurę, jak również dodatków wprowadzających atmosferę przytulności. Jak więc urządzić salon, aby był komfortowy? Podpowiadamy.

Modny salon 2022 urządzony jest w stylu eko

Salon w tylu eko to przede wszystkim stawianie na wszystko, co naturalne. Z pomocą przychodzi nieśmiertelna klasyka gatunku, czyli drewno. Takie działanie sprzyja wprowadzaniu dodatku, który jest ponadczasowy, a przy tym taki, który stwarza atmosferę przytulności. Nie bójmy się także wprowadzania do wnętrza wszelkiego rodzaju materiałów pochodzących z recyklingu. Tego rodzaju działanie to mocny ukłon w kierunku bycia bliżej natury, ale także stwarzania przestrzeni, która po prostu jest modna.

Modne kolory do salonu 2022 – postaw na barwy ziemi

Barwy ziemi od lat wiodą prym w katalogach światowej sławy projektantów i nie ma w tym nic dziwnego. Są one bardzo eleganckie, a przy tym sprzyjają tworzeniu ciekawych aranżacji. W roku 2022 bardzo mocno lansowana jest butelkowa zieleń, która pasuje doskonale zarówno do salonów nowoczesnych, jak i tych w których bardzo mocną rolę odgrywa klasyka, albo też eklektyzm czy też dekory w stylu vintage. Kroku bardzo dzielnie dotrzymuje jej błękit, ale odczuwalne jest także lansowanie szarości, beży, jak również wszelkiego rodzaju odcieni bieli.

Jak urządzić salon w 2022 – nie bój się minimalizmu i funkcjonalności

Projektanci bardzo mocno stawiają na moc minimalizmu. W ostatnich latach lansowali styl skandynawski – w tym roku oczywiście się od niego nie odżegnują, niemniej nie pozwalają zapomnieć także o innych – boho czy też wspomnianym eko czy też vintage. Można także śmiało wspomnieć o nowoczesnym – sęk w tym, żeby skłaniać się ku wykorzystywaniu jak najmniejszej ilości akcesoriów oraz dodatków.

Nie zagradzać przestrzeni, dać w niej swobodę każdemu domownikowi. Powiedzenie mniej znaczy więcej ma tutaj ogromne znaczenie, stąd też nie można zapominać o roli w której będzie ono wiodło pry. Najważniejszą kwestią jest to, żeby móc poczuć się swobodnie, ale jednocześnie na tyle przytulnie, że będzie chciało się w tym salonie przebywać. To już zadanie także do personalizowania aranżacji na tyle, że będziemy mogli dzięki temu poczuć się jak w domu.

Comments