Tuesday, February 27, 2024
Wiadomości, informacje i aktualności dla Ziemi Łódzkiej


Wypalanie laserem – w jakich branżach się sprawdza?

Wypalanie laserem to usługa, która zarezerwowana jest nie tylko dla świata przemysłu. Coraz częściej korzystają z niej również przedstawiciele innych…

By redakcja serwisu , in Moto i technologia , at 15 marca, 2022

Wypalanie laserem to usługa, która zarezerwowana jest nie tylko dla świata przemysłu. Coraz częściej korzystają z niej również przedstawiciele innych branż. W tym artykule znajdziesz kilka przykładów, jak można wykorzystać tą technologię.

Wypalanie laserem w przemyśle

To skojarzenie, które przychodzi jako pierwsze na myśl. Nic w tym dziwnego. Cięcie laserowe w Białymstoku to jedna z najbardziej nowoczesnych metod obróbki tworzyw metalowych. Ma ogromną przewagę nad cięciem mechanicznym – oferuje znacznie większą precyzję, która ma duże znaczenie w takich obszarach jak górnictwo, budowa maszyn oraz motoryzacja.

Wypalanie laserem ma jeszcze jedną zaletę. Jest znacznie wydajniejsze niż inne formy obróbki tworzyw sztucznych. W ten sposób możliwe jest wyprodukowanie większej ilości elementów w niższej cenie. To właśnie tego, po cięcie laserowe tak chętnie sięgają przedstawiciele świata biznesu.

Cięcie laserowe w branży reklamowej

Wśród nich są przedstawiciele świata reklamy – głównie agencje marketingowe. Za pomocą wycinania laserowego produkowanych jest masa gadżetów reklamowych oraz reklam onboardowych. Ta popularna technika pomaga między innymi w tworzeniu brandowych elementów formacie 3D. Trafiają one na ściany oraz drzwi biurowych pomieszczeń.

Wycinanie laserem w architekturze i meblarstwie

Zalety korzystania z wycinania laserowego doceniają również osoby na co dzień zajmujące się urządzaniem wnętrz. Obecnie ogromną popularnością cieszą się elementy architektoniczne wykonane z metalu. Są to przede wszystkim różnego rodzaju oznaczenia, ale również figurki czy dodatki do wnętrz. Dzięki wycinaniu laserowym ich stworzenie jest o wiele prostsze – a co za tym idzie, również o wiele tańsze.

Z pomocą tej techniki powstają również meble. Są to między innymi drewniane meble dziecięce, czy też metalowe dodatki do foteli lub stołów. Wyglądają one doskonale, świetnie uzupełniając wnętrza urządzone w nowoczesnym lub bardzo popularnym ostatnio loftowym stylu.

 

Comments