Wednesday, February 28, 2024
Wiadomości, informacje i aktualności dla Ziemi Łódzkiej


Bramy przesuwne – czym się kierować przy ich wyborze?

Wybór bramy przesuwnej do ogrodzenia nie jest prostym zadaniem. Na rynku dostępnych jest cała masa rozwiązań – różnią się one…

By redakcja serwisu , in Styl życia , at 15 marca, 2022

Wybór bramy przesuwnej do ogrodzenia nie jest prostym zadaniem. Na rynku dostępnych jest cała masa rozwiązań – różnią się one zamontowanym napędem, wielkością oraz stylem wykończenia. W tym artykule znajdują się podpowiedzi, co brać pod uwagę przy porównywaniu poszczególnych rozwiązań.

Brama przesuwna – szerokość

Wielkość to jeden z najważniejszych parametrów, które należy wziąć pod uwagę kupując bramy garażowe. Z pozoru może wydawać się to błahym problemem, ale w rzeczywistości długość oraz lokalizacja bramy mają ogromne znaczenie dla wygody właściciela posesji.

W praktyce, szerokość bramy wjazdowej regulują obowiązujące w Polsce przepisy prawne. Według nich, minimalna wielkość wjazdu musi wynosić 2,4 metra. Jak jednak przekonują producenci bram, wymiar ten może być niewystarczający, dlatego zalecają zakup szerszej bramy przesuwnej – idealnym rozwiązaniem mają być bramy o szerokości 3 metrów.

Napęd do bramy przesuwnej

Może się to wydawać zaskakujące, ale dalej spora część osób kupująca bramę wjazdową decyduje się na zakup bramy z ręcznym sterowaniem. To spory błąd, jak przekonują producenci tego typu rozwiązań – nowoczesne napędy do bram wjazdowych nie są drogie, a zapewniają ogromny komfort użytkowania.

Istotny jest jednak wybór odpowiedniego rozwiązania. Napęd bramy musi być dopasowany do jej wielkości, a przede wszystkim ciężaru. Tylko w takich okolicznościach, będzie on w stanie funkcjonować sprawnie.

Wizualna strona bramy wjazdowej

Przesuwna brama wjazdowa ma ogromny wpływ na wygląd całego otoczenia domu. Między innymi dlatego, tak ważne jest, aby zadbać o jej wizualną stronę. Profesjonalni projektanci radzą, żeby design bramy – a także całego ogrodzenia – był dopasowany do stylu, w którym urządzony jest dom. Przykładowo, jeśli budynek wykonany został w nowoczesnej aranżacji, to podobnie powinno wyglądać ogrodzenie. Najlepiej sprawdzi się więc metalowy płot lub taki, który łączy w sobie elementy stali i betonu.

Comments