Tuesday, February 27, 2024
Wiadomości, informacje i aktualności dla Ziemi Łódzkiej


Czym jest rekuperacja?

Wentylacja w domu jest bardzo ważna. Wpływa na zdrowie mieszkańców i stan całego budynku. W ostatnich czasach bardzo modna stała…

By redakcja serwisu , in Styl życia , at 19 października, 2022

Wentylacja w domu jest bardzo ważna. Wpływa na zdrowie mieszkańców i stan całego budynku. W ostatnich czasach bardzo modna stała się rekuperacja. Czym jest rekuperacja i na czym polega jej fenomen?

Co to jest rekuperacja?

Rekuperacja jest mechaniczną odmianą wentylacji. Najprościej rzecz ujmując, jest wentylacja z mechanicznym odzyskiwaniem ciepła, wymieniająca zużyte powietrze na świeże powietrze zewnętrzne. Rekuperacja we Wrocławiu i innych polskich miastach, jest montowana w nowoczesnych budynkach mieszkalnych i budynkach użyteczności publicznej, zwłaszcza w tych energooszczędnych, w których nie sprawdza się tradycyjna wentylacja grawitacyjna. Rekuperacja pozwala na oczyszczanie powietrza z kurzu, smogu i innych alergenów. Dzięki temu wentylacja odbywa się bez strat energii. Rekuperacja jest energooszczędna i pozwala na dostęp do świeżego i filtrowanego powietrza, przy jednoczesnych zerowych stratach ciepła.

Zalety rekuperacji

Rekuperacja ma szereg zalet, z których najlepszą jest to, że przez całą dobę możemy oddychać czystym i świeżym powietrzem. To wpływa na poprawę samopoczucia. To idealne rozwiązanie dla alergików, gdyż oddychają powietrzem oczyszczonym ze smogu, kurzu czy innych substancji. Rekuperacja jest idealnym narzędziem do oszczędzania. Dzięki temu, że ponownie wykorzystuje energię z wywiewanego powietrza, minimalizuje utratę ciepła. To sprawia, że dom ma niższe zapotrzebowanie na ciepło, a tym samym pojawiają się oszczędności na rachunkach za ogrzewanie.

Decydując się na rekuperację w domu, warto odwiedzić hurtownia wentylacyjna we Wrocławiu, w której znajdziemy fachowców, którzy podpowiedzą, jak rekuperację wprowadzić do domu. Rekuperacja nie tylko pozwala na obniżenie rachunków za prąd, ale również poprawia komfort mieszkania w trakcie upałów. Dzięki wymianie powietrza, latem w pomieszczeniach jest chłodno.

Zakup systemu rekuperacji nie jest tani. Jednak wydatek bardzo szybko się zwróci, chociażby dzięki niższym rachunkom za ogrzewanie domu, w którym podstawą są drogie paliwa, takie jak gaz płynny czy olej opałowy.

Comments