Wednesday, February 28, 2024
Wiadomości, informacje i aktualności dla Ziemi Łódzkiej


Dostawa nietypowych urządzeń produkcyjnych. Gdzie szukać części?

Wybór odpowiedniego dostawcy elementów do maszyn i urządzeń produkcyjnych to jedno z najważniejszych zadań, od którego będzie zależało funkcjonowanie firmy….

By redakcja serwisu , in Moto i technologia , at 4 grudnia, 2021

Wybór odpowiedniego dostawcy elementów do maszyn i urządzeń produkcyjnych to jedno z najważniejszych zadań, od którego będzie zależało funkcjonowanie firmy. Produkcja musi być oparta na podzespołach, które będą idealnie dopasowane do całej linii technologicznej. Rozwiązaniem jest oczywiście określenie potrzeb, specyfikacji technicznej, podjęcie współpracy z firmą, która ma duże doświadczenie oraz dysponuje niezbędnym zapleczem technicznym do tego, aby wykonać części na indywidualne zamówienie.

Coraz częściej firmy, które specjalizują się w produkcji towarów, korzystają z pomocy profesjonalnych biur projektowych zajmujących się tworzeniem projektów linii technologicznych. Taka współpraca z oczywistych względów ma swoje zalety, gdyż otrzymamy projekt linii dopasowany nie tylko do naszych potrzeb oraz specyfiki branży, ale również do warunków technicznych obiektów.

Działanie linii produkcyjnej musi być przede wszystkim szczegółowo opisane, muszą być zastosowane rozwiązania, które nie będą przeciążać poszczególnych elementów, dzięki którym taśmę będą opuszczać produkty dopracowane, o określonej specyfikacji. Bardzo dużo elementów, które wymagają precyzyjnej obróbki metali, wykonać może doświadczona firma.

Dlaczego CNC?

CNC to szeroko rozumiana technologia, która nadaje się do zastosowania praktycznie wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba bardzo precyzyjnej oraz przede wszystkim systematycznej obróbki metali, w tym blach. Zalet stosowania takich technologii jest dużo, przynosi nam ona wiele korzyści:

– pozwala uzyskać różnorodne kształty,
– umożliwia cięcie różnego rodzaju blach,
– nie niszczy materiału,
– generuje minimalny odpad, dzięki maksymalnemu wykorzystaniu materiału,
– nie szarpie krawędzi,
– jest w maksymalnym stopniu powtarzalne,
– pozwala osiągnąć taki samo cięcie za każdym razem,
– pozwala realizować bardziej ambitne zlecenia.

Zobacz także: https://informacjedlaprasy.pl/dlaczego-warto-ciac-blache-laserem/

Dokładność i precyzja cięcia

Cięcie laserowe jest najlepszym rozwiązaniem wtedy, gdy zależy nam na precyzyjnym wycinaniu kształtów lub przygotowaniu różnego typu otworów i wlotów. Laser o bardzo dużej mocy spokojnie poradzi sobie z blachami o różnym rozmiarze, grubości, wzornictwie. Cięcie jest dokładne, nie zmienia parametrów technicznych blach, nie niszczy ich, nie szarpie krawędzi. Kluczowe z punktu widzenia przyszłego działania urządzeń jest również to, że bez problemu przygotujemy elementy, które pod każdym względem, będą po prostu takie same.

Comments