Saturday, July 13, 2024
Wiadomości, informacje i aktualności dla Ziemi Łódzkiej


Gdzie stosuje się naprowadzacze kół?

Z rozwiązań takich jak naprowadzacze kół korzysta się z reguły przy transporcie. Są one potrzebne, by zabezpieczyć pojazdy dostawcze oraz…

By redakcja serwisu , in Moto i technologia , at 13 marca, 2023

Z rozwiązań takich jak naprowadzacze kół korzysta się z reguły przy transporcie. Są one potrzebne, by zabezpieczyć pojazdy dostawcze oraz ich otoczenie. Mogą służyć do naprowadzania toru jazdy samochodów typu van oraz ciężarówek i tirów. Powinny cechować się jak najwyższą jakością. 

Naprowadzacze kół – dlaczego są tak ważne?

Obiekty funkcjonujące jako magazyny przeładunkowe wyposażone są często  rampy i naprowadzacze, tworzące tak zwaną śluzę przeładunkową. Wysokiej jakości naprowadzacze kół to niezwykle ważny element każdej takiej śluzy. Pełnią istotnią rolę szczególnie podczas cofania – manewr ten nierzadko powoduje zmianę toru jazdy.

Naprowadzacze kół wszędzie wyglądają dość podobnie, ale cechują je różne parametry. Powinny być wykonane tak, by można je było określić niezawodnymi. Wiele firm produkuje je, korzystając ze swojego bogatego doświadczenia branżowego. Rozwiązania tego typu nie są zbyt kosztowne, a opłacają się – dużo bardziej boli wydatek związany z uszkodzeniem czegoś przy transporcie.

Rampa przeładunkowa – co jest potrzebne?

Obecnie transporty odbywają się w różnych warunkach. Niekiedy trzeba brać pod uwagę przejazd i rozładunek nocą, z wykorzystaniem różnych możliwości transportu. Przydać się mogą na przykład lampy dokowe z możliwością regulacji poprzez obecne wysięgniki. Odpowiednie oświetlenie miejsca rozładunku sprzyja zabezpieczeniu pojazdów i towaru przed uszkodzeniami. 

Dzięki zadbaniu o odpowiednie światło w postaci lamp dokowych, dostępne w miejscu przeładunku naprowadzacze kół okazują się bardzo skuteczne. Szczególnie ważne jest, by zadbać o jakość tego rozwiązania w dużych terminalach, do których przyjeżdżają też tiry. Taki pojazd ma bardzo dużą masę i mocno obciąża naprowadzacze, które powinny pozostać na swojej pozycji.

Lampy dokowe – bezpieczeństwo podczas rozładunku

Na stanowisku rozładunkowym bardzo ważne jest, by nie dochodziło do jakichkolwiek zagrożeń dla uczestników, pojazdów oraz towaru. Wspomniane lampy dokowe to idealne rozwiązanie, by zapobiec problemom związanym z niewystarczającym oświetleniem, np. wieczorem albo rano.

Podsumowując, zarówno naprowadzacze kół jak i lampy dokowe bardzo przydają się podczas rozładunku towaru. Nie są zbyt kosztownymi elementami, ale pozwalają znacznie zwiększyć bezpieczeństwo. 

Comments