Sunday, October 1, 2023
Wiadomości, informacje i aktualności dla Ziemi Łódzkiej


Hiszpania 2021 – gratka dla miłośników plażowania

Sezon letni to idealny moment na odwiedzenie Hiszpanii i korzystanie z uroków plażowania. Dlaczego warto wybrać właśnie ten kraj na…

By redakcja serwisu , in Styl życia , at 18 października, 2021

Sezon letni to idealny moment na odwiedzenie Hiszpanii i korzystanie z uroków plażowania. Dlaczego warto wybrać właśnie ten kraj na wczasy? Wskazujemy kilka istotnych powodów.

Imprezowe kurorty wypoczynkowe

Hiszpanie słyną z tego, że uwielbiają się bawić w rytmach muzyki tanecznej. Nie inaczej jest na licznych hiszpańskich plażach. Większość takich miejsc zlokalizowana jest albo blisko tętniącego życiem miasta, albo nieopodal klubów, gdzie tętni życie nocne. Wystarczy za przykład podać znaną na całym świecie Ibizę, gdzie wypoczynek pod palmami przeplata się z niekończącymi się imprezami. Oczywiście takie wakacje w Hiszpanii są idealnym wyborem dla osób, które lubią bawić się w rytmach różnorakiej muzyki także na samych plażach. W większości kurorty dbają o to, aby osoby, które spędzają czas na piasku nie narzekały na nudę. Niektóre więc strefy na plaży zostały zaadaptowane na place zabaw dla dzieci lub na boiska do gry w siatkówkę plażową.

Czytaj także:  https://alfabloger.pl/wakacje-2021-3-ulubione-kierunki-wsrod-polakow/

Słońce przez cały rok

Niewątpliwą zaletą tego kraju jest to, że można jechać tutaj na wczasy w praktycznie każdej porze roku. Zawsze jest tutaj słonecznie, niebo jest bezchmurne, a z morza czuć ciepły powiew wiatru. Wielu Polaków wybiera wakacje w Hiszpanii ze względu na szeroki zakres miesięcy w których jest tutaj po prostu bardzo przyjemnie i można przez cały czas przebywać na plaży. Oczywiście w trakcie zimy jest tutaj nieco chłodno, ale już wiosna oraz jesień to wciąż dobre momenty, aby zaplanować wczasy w tym miejscu.

Przystępne ceny

Może się wydawać, że wynajęcie hotelu blisko plaży będzie wiązać się z wysokimi cenami u lokalnych sklepikarzy. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że ceny nawet blisko popularnych plaż są dość przystępne. Jeśli planujemy pozostać w tym kraju dłużej i pozwiedzać to szybko odkryjemy, że wstęp do wielu miejsc jest zupełnie darmowy. Dużą zaletą jest także to, że ceny wynajmu samochodów są dość niskie. Jest to więc zachęta do tego, aby zamiast codziennego plażowania spróbować także zwiedzić znajdujące się nieopodal miasta i miasteczka.

Jeśli chodzi o ceny w restauracjach to nie są one wysokie, a wręcz są całkiem przystępne dla turystów. Warto zauważyć, że miejsc do skonsumowania posiłku jest całe mnóstwo, więc można trafić zarówno do luksusowych lokali, jak i skorzystać z niewielkich lokali gastronomicznych w których da się zjeść szybko i tanio.

Planując urlop w Hiszpanii warto wybrać sprawdzone i dobre biuro podróży, które dysponuje szerokim wyborem hoteli zlokalizowanych blisko plaży. Dobrym pomysłem może być na przykład https://www.traveligo.pl/.

Comments