Saturday, July 13, 2024
Wiadomości, informacje i aktualności dla Ziemi Łódzkiej


Jak oszczędzać na wysyłkach kurierskich?

Niegdyś bardzo kosztowne wysyłki kurierskie dostępne są dzisiaj w zaskakująco niskich cenach. Zawsze jednak warto sprawdzić, czy nie można zaoszczędzić…

By redakcja serwisu , in Styl życia , at 23 czerwca, 2022

Niegdyś bardzo kosztowne wysyłki kurierskie dostępne są dzisiaj w zaskakująco niskich cenach. Zawsze jednak warto sprawdzić, czy nie można zaoszczędzić jeszcze bardziej. Jak najlepiej oszczędzać na wysyłaniu paczek przez kuriera?

Jak wybrać odpowiedniego dostarczyciela?

Jak tanio nadać paczkę kurierem? Otóż sprawa nie jest tak prosta, jak może się wydawać. Na naszym rodzimym rynku swoje usługi oferuje grono solidnych firm kurierskich. Oczywiście najtańsze metody dostarczania towarów do konsumenta mogą wydawać się najprostszym rozwiązaniem w kwestii oszczędzania. Trzeba jednak pamiętać, że sprzedaż produktów przez internet w dużej mierze zależy od reputacji danego e-sklepu. Jeśli paczka dotrze do klienta w opłakanym stanie, po dwóch tygodniach oczekiwania, to można spodziewać się jego uzasadnionej, negatywnej reakcji. Niezadowolenie konsumentów jest gwoździem do trumny każdej gałęzi branży e-commerce.

Tania wysyłka kurierska, pomimo swojej bardzo ważnej roli, nie jest więc jedynym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru właściwej firmy kurierskiej. Obsługa klienta i czas potrzebny na dostarczenie zamówienia to pozostałe dwa kluczowe kryteria. Czytanie opinii użytkowników powinno wystarczyć do pierwszego przesiania potencjalnych kandydatów. Sprawdzenie cen każdej z firm na jednej z wielu porównywarek cen kurierów, pozwoli na podjęcie finalnej decyzji. Na witrynach tego typu zebrane są wszystkie informacje dotyczące cennika z podziałem na wagę i gabaryt przesyłki oraz wiele innych czynników.

Tanie wysyłki kurierem

Po wybraniu odpowiedniego przewoźnika należy się zastanowić, jak zaoszczędzić na samym nadaniu paczki. Przede wszystkim musisz zadbać o to, aby Twoja paczka została zakwalifikowana do kategorii przesyłek standardowych. Główną rolę odgrywa tu jej opakowanie. Aby zamówienie zostało oznaczone jako standardowe, musi znajdować się w kartonie o regularnym kształcie o określonych przez firmę kurierską wymiarach. Jest to najtańszy rodzaj przesyłki.

Następnym miejscem, przy którym można nieco oszczędzić, jest forma nadania pakunku. Własnoręczne dostarczenie paczki do punktu nadawczego obniży koszta usługi kurierskiej. Żeby zminimalizować cenę dostawy, warto skorzystać z oferty InPost. Znajdziesz w niej opcję nadania i odbioru przesyłki z Paczkomatu, co w obecnej chwili jest najtańszą formą przewozu zamówienia. Tego typu działania są w stanie zaoszczędzić nawet kilkanaście złotych. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług brokera, czyli pośrednika firm kurierskich. Jego zadaniem jest zbieranie zleceń od kilku bądź kilkunastu przedsiębiorstw w celu zmaksymalizowania „mocy wysyłkowej”. Broker często proponuje niższe ceny niż te dostępne dla zwykłych klientów. Jest to możliwe z powodu wynegocjowanych przez niego rabatów na duże liczby przesyłek. Ponadto, pośrednicy tego typu pracują zwykle wyłącznie z renomowanymi firmami kurierskimi. Taka współpraca zapewni Twoim klientom najlepszą możliwą obsługę w niskich cenach.

Comments