Saturday, July 13, 2024
Wiadomości, informacje i aktualności dla Ziemi Łódzkiej


Styl Prowansalski – modne wnętrza 2022

Styl prowansalski szturmem wkradł się do najnowszych trendów i niewiele wskazuje na to, aby miało się coś w tym temacie…

By redakcja serwisu , in Styl życia , at 16 lutego, 2022

Styl prowansalski szturmem wkradł się do najnowszych trendów i niewiele wskazuje na to, aby miało się coś w tym temacie zmienić w ciągu najbliższych miesięcy. Prowansja to przede wszystkim lawenda, spokój i sielska atmosfera. Wszystko to można wprowadzić zarówno do salonu, jak i do kuchni, sypialni czy też łazienki. Wiele zależy po prostu od indywidualnych potrzeb i poczucia estetyki. Jak więc wprowadzić francuską, sielską nutę do mieszkania? Już tłumaczymy.

Styl prowansalski – czym się charakteryzuje

Styl prowansalski we wnętrzu to przede wszystkim stawianie na rozwiązanie, które przywodzą na myśl sielską atmosferę Prowansji, w której czas się zatrzymał i wszystko wydaje się być piękniejsze. Zielone pola, lawendowe wzgórza i malownicze winnice – w Prowansji po prostu chce się być, a przynajmniej odwiedzić ją chociaż raz w życiu, aby poczuć jej niesamowitą, chwytającą za serce atmosferę. We wnętrzach prowansalska nuta odzwierciedla się w meblach i dodatkach, które tworzą sielski klimat, pełen stylowych akcentów i romantycznych dekorów. Można w taki sposób zaaranżować przestrzeń w której jest pełno uroku, szyku i elegancji.

Kolory w stylu prowansalskim

Styl prowansalski we wnętrzu to przede wszystkim dominacja romantycznych, jasnych barw. Warto stawiać na wszystkie subtelne odcienie, które nadadzą pomieszczeniu spokoju, ale jedocześnie elegancji. Styl prowansalski nie lubi krzykliwych połączeń – dominuje w nim przede wszystkim błoga harmonia.

Można więc śmiało sięgać po złamaną biel, która idzie w parze z kością słoniową czy też budyniowymi odcieniami beży. Z powodzeniem odnajdzie się wśród nich kolor fioletowy przywodzący na myśl lawendowe pola. Tutaj jednak uważajmy z odcieniem – skłaniajmy się raczej ku pastelowej palecie. Jasnofioletowe zasłony, dodatki w postaci poduszek czy też pledów – to świetny pomysł na przełamanie jasnej konwencji, ale jednocześnie współgranie kolorystyczne, które przyniesie do pomieszczenia wiele dobrej energii. W nim po prostu będzie chciało się odpoczywać.

Meble w stylu prowansalskim

Meble w stylu prowansalskim można skroić na antyczną modłę. Pełno w nich nieregularnych kształtów, zdobień i akcentów, które wnoszą do wnętrza elegancję i spokój. To klasyka gatunku, która obroni się swoją ponadczasową elegancją obok której ciężko będzie przejść obojętnie. Na pewno skradnie serca amatorowi dobrego designu i nic dziwnego, że pojawiła się we wnętrzarskich trendach 2022.

Comments