Saturday, July 13, 2024
Wiadomości, informacje i aktualności dla Ziemi Łódzkiej


Jaki elektroniczny zamek do drzwi wybrać?

Postęp technologiczny ułatwia życie, usprawniając wykonywanie wielu czynności, sprawiając, że życie staje się wygodniejsze i często bezpieczniejsze. Nowoczesne rozwiązania stosowane…

By redakcja serwisu , in Styl życia , at 5 stycznia, 2022

Postęp technologiczny ułatwia życie, usprawniając wykonywanie wielu czynności, sprawiając, że życie staje się wygodniejsze i często bezpieczniejsze. Nowoczesne rozwiązania stosowane są praktycznie w każdej dziedzinie życia, również w zakresie zabezpieczenia drzwi. Zamki elektroniczne stanowią doskonałe zabezpieczenie przed włamaniem, są łatwe w obsłudze i mają wiele udogodnień, czego doskonałym przykładem jest zamek do drzwi na kartę. Elektroniczny zamek do drzwi pozwala również na przydzielanie dostępu wybranym osobom i niweluje problem związany ze zgubieniem klucza. Jaki zamek elektroniczny warto wybrać?

 

Zamek na kartę

Jednym z najpopularniejszych zamków elektronicznych jest zamek do drzwi na kartę. Często stosowane są w hotelach i różnego rodzaju przedsiębiorstwach. Jest łatwy w montażu, a mechanizm może znajdować się na drzwiach lub w ścianie. Bardzo dużym udogodnieniem jest możliwość ustawiania określonego zakresu dostępu wybranym osobom. Przykładowo obsługa hotelu może mieć dostęp do wszystkich pomieszczeń, a goście tylko do swojego pokoju i strefy wypoczynku. Dodatkowo dostęp może być ustawiony czasowo. Niezwykle wygodna jest także możliwość stworzenia całego systemu, dzięki czemu karta posłuży również do zarządzania światłem lub windą.

 

Zamek na kod

Elektroniczny zamek do drzwi znany jest od długiego czasu i był wykorzystywany głównie w firmach, aby ograniczyć niepowołanym osobom dostęp do wybranych pomieszczeń. W celu otwarcia drzwi od zewnątrz należy wpisać zaprogramowany kod, a od wewnątrz drzwi otwiera zwykła klamka. Co ważne, zamek może być obsługiwany jednym kodem przez wszystkich, ale także pozwala na ustalenie indywidualnych kodów, co pozwala na monitorowanie tego, kto wchodzi do pomieszczenia. Ten typ zamków całkowicie likwiduje konieczność noszenia ze sobą kluczy lub karty.

 

Zamek biometryczny

Zamki biometryczne obsługiwane są przez odcisk palca, a więc zapewniają jeden z najwyższych poziom bezpieczeństwa, uniemożliwiając osobom postronnym otwarcie zamka. Likwiduje to również ryzyko pozyskania kodu, kradzieży, czy zgubienia klucza lub karty. Zamek biometryczny może być zamontowany praktycznie w każdym miejscu: domu, formie, hotelu, skrytce, czy sejfie. Obsługa zamka jest niezwykle prosta, wystarczy przyłożyć palec do czytnika, aby w ciągu maksymalnie kilkunastu sekund został on odczytany, a drzwi zostały automatycznie otwarte.

 

Zamek sterowany smartfonem

Niezwykle ciekawym rozwiązaniem jest również zamek sterowany za pomocą smartfona, który profesjonalnie jest montowany dzięki https://www.pogotowie-zamkowe-lodz-24h.pl/. Umożliwia on zdalne otwarcie drzwi np. gdy odwiedzą nas niezapowiedziani goście lub chcemy wpuścić usługodawcę, ale także zapewniają monitorowanie otwarcia drzwi. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że dziecko wróciło bezpiecznie do domu, ale także dostaniemy powiadomienie, jeśli ktoś niepowołany będzie próbował otworzyć drzwi. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość automatycznego otwarcia drzwi, gdy właściciel się do nich zbliży, co jest szczególnie wygodne, gdy wraca się obładowanym zakupami. Podobnie działa funkcja samozamykania, która automatycznie zamyka drzwi po wejściu do domu.

Comments