Tuesday, February 27, 2024
Wiadomości, informacje i aktualności dla Ziemi Łódzkiej


Jak znaleźć dobrą pracę po przerwie w karierze?

Dłuższa przerwa w karierze może być spowodowana różnymi zdarzeniami takimi jak choroba, ciąża czy konieczność opieki nad członkiem rodziny, a…

By redakcja serwisu , in Styl życia , at 6 grudnia, 2023

Dłuższa przerwa w karierze może być spowodowana różnymi zdarzeniami takimi jak choroba, ciąża czy konieczność opieki nad członkiem rodziny, a także wieloma innymi sytuacjami. Bez wątpienia jednak wracając na rynek pracy, wiele osób ma sporo obaw dotyczących tego, czy ich CV nie zostanie odrzucone już na etapie rekrutacji, a także czy poradzą sobie z nowymi obowiązkami po takiej przerwie. Problemem jest również znalezienie odpowiedniej posady z luką w CV. Jak znaleźć dobrą pracę po przerwie w karierze? Podpowiadamy.

Aktualizacja CV po przerwie w karierze

Jednym z najważniejszych elementów, o których powinniśmy pamiętać, szukając pracy po przerwie w karierze, jest aktualizacja CV. Czasami warto stworzyć taki dokument od nowa, zwłaszcza jeżeli nasze poprzednie CV ma już kilka lub kilkanaście lat, ponieważ obecnie wykorzystywane szablony różnią się od tych stosowanych jakiś czas temu. Dlatego warto zaktualizować życiorys nie tylko ze względu na przerwę w karierze i konieczność uwzględnienia takiej luki w przebiegu kariery zawodowej, ale również, aby dokument taki wyglądał profesjonalnie.

Obecnie, aby stworzyć CV zgodne z obowiązującymi trendami, wystarczy skorzystać z szablonu dostępnego w internecie. Jeżeli mamy nieco więcej pytań dotyczących CV, możemy poprosić o pomoc specjalistów zajmujących się rekrutacją. W CV musimy umieścić informacje dotyczące dotychczasowego zatrudnienia, a także swoje umiejętności i osiągnięcia. Jeżeli w przerwie zawodowej nabyliśmy nowe kwalifikacje, wówczas należy umieścić je w CV.

Gdzie szukać pracy po przerwie w karierze?

Sposobów poszukiwania pracy po przerwie w karierze jest wiele. Bez wątpienia najprostszym jest wpisanie w wyszukiwarkę haseł takich jak na przykład: praca Łódź, a następnie przeglądanie ofert pracy znajdujących się na poszczególnych portalach. Jest to jednak dość czasochłonne rozwiązanie. Dlatego znacznie lepiej jest wybrać jeden lub dwa portale oferujące wiele ciekawych ofert pracy i zaglądać tam regularnie filtrując wyniki, aby dostosować potencjalne miejsce zatrudnienia do naszych wymagań dotyczących jego lokalizacji, trybu pracy, typu stanowiska, rodzaju umowy czy wymiaru pracy.

Innym sposobem na znalezienie pracy po przerwie w karierze jest szukanie ofert na stronach poszczególnych firm, w których chcielibyśmy podjąć zatrudnienie. Warto również na bieżąco śledzić social media i grupy, na których pojawiają się oferty pracy. Z pewnością nie zaszkodzi również poinformować naszych znajomych lub rodzinę o tym, że poszukujemy pracy na konkretnym stanowisku, ponieważ być może w firmie, w której zatrudnione są takie osoby, będą dostępne wakaty.

Odświeżenie wiadomości branżowych po przerwie w karierze

Jeżeli nasza przerwa w karierze była dłuższa i przez ten czas nie śledziliśmy aktualnych trendów w branży lub nie szkoliliśmy się, wówczas, zanim jeszcze zaczniemy wysyłać CV, powinniśmy dowiedzieć się, jakie aktualnie są realia na rynku pracy w naszym sektorze. Być może, aby znaleźć pracę, będziemy musieli zdobyć nowe kwalifikacje, poznać pewne programy lub narzędzia, dzięki czemu szybciej uda nam się znaleźć wymarzoną ofertę.

Comments