Tuesday, February 27, 2024
Wiadomości, informacje i aktualności dla Ziemi Łódzkiej


Jaki sterownik do pieca gazowego wybrać?

Ogrzewanie gazowe to jedno z najpopularniejszych rozwiązań dla domów jednorodzinnych, ale nie tylko. Kocioł na gaz może ogrzewać budynek, jak…

By redakcja , in Styl życia , at 23 października, 2023

Ogrzewanie gazowe to jedno z najpopularniejszych rozwiązań dla domów jednorodzinnych, ale nie tylko. Kocioł na gaz może ogrzewać budynek, jak i podgrzewać wodę użytkową. Jego pracę reguluje tak zwany sterownik, dzięki któremu możemy ustawić optymalny tryb pracy urządzenia oraz komfortową dla nas temperaturę. Jaki sterownik do pieca gazowego wybrać? Na jakie kwestie zwrócić uwagę?

Sterownik kablowy czy może bezprzewodowy? Co wybrać?

Decydując się na piec gazowy, należy zakupić do niego odpowiedni sterownik. Do wyboru mamy modele kablowe oraz bezprzewodowe. Dla wielu osób zakup sterownika na kabel może okazać się kłopotliwy. Wiąże się bowiem z koniecznością ciągnięcia długich kabli, zwłaszcza jeżeli będzie on montowany po wykonaniu prac wykończeniowych w domu. Alternatywą dla niego jest sterownik bezprzewodowy. Wysokiej jakości sterownik wyróżnia się bezawaryjną pracą przez długi lat. W takich modelach bateria starcza nawet na kilka lat użytkowania. Atutem sterownika bezprzewodowego jest możliwość przestawienia go oraz testowania optymalnej lokalizacji, która zapewni nam zachowanie pożądanej temperatury. Warto postawić zwłaszcza na model, który pozwoli na wygodną konfigurację.

Tanie produkty dają możliwość ustawienia temperatury na dzień i na noc, natomiast te z nieco wyższej półki mają więcej przydatnych funkcji. Często posiadają opcję zapamiętania kilku trybów pracy i dają możliwość ustawiania temperatury dnia i nocy na danych godzinach przez cały tydzień. Jeżeli chodzi o samą skuteczność pracy, to oba modele (na kabel i bezprzewodowy) działają bardzo dobrze. Wybierając sterownik do pieca gazowego, najlepiej zakupić produkt od znanej i cenionej na rynku marki. Polecane są zwłaszcza propozycje od takich marek jak:

  • AFRISO,
  • BERETTA,
  • DANFOSS,
  • IMMERGRAS,
  • JUNKERS,
  • SALUS.

Wysokiej jakości sterowniki do kotłów gazowych można znaleźć między innymi na https://arenalazienek.pl/pl/c/Regulatory-temperatury/635.

Sterownik do pieca gazowego- na co zwrócić uwagę?

Kupując piec gazowy, niezbędna jest też inwestycja w sterownik temperatury. Wybierając go, warto zwrócić uwagę na pewne kwestie. Po pierwsze, istotne jest to, jakie tryby pracy nam się przydadzą. Niektóre modele umożliwiają zaprogramowanie działania kotła na dzień, na noc, ale również na konkretne dni tygodnia. Ponadto można też włączyć odpowiedni tryb pracy na czas urlopu czy wyjazdu. Zadbamy dzięki temu o właściwą temperaturę w domu, na czas naszej nieobecności. Nie bez znaczenia jest sam sposób montażu. Wygodnym rozwiązaniem jest oczywiście model bezprzewodowy, który nie wiąże się z koniecznością ingerencji w budynek i ciągnięcia kabli.

Wybierając sterownik do pieca gazowego, należy wybrać model, który posiada tryby pracy, dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb.

Comments