Tuesday, February 27, 2024
Wiadomości, informacje i aktualności dla Ziemi Łódzkiej


Star Wars komiks – gratka dla fanów gatunku

Komiksy z serii Star Wars cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wszystko za sprawą dobrze przemyślanej fabuły oraz ciekawej historii, która…

By redakcja serwisu , in Styl życia , at 3 stycznia, 2022

Komiksy z serii Star Wars cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wszystko za sprawą dobrze przemyślanej fabuły oraz ciekawej historii, która jest doskonałym uzupełnieniem sagi filmowej. Fani klimatów science fiction znajdą tutaj spójną i rozbudowaną historię pełną niezwykłych zwrotów akcji.

Historia opowiedziana w komiksach Star Wars

Star Wars opiera się na odwiecznej walce dobra ze złem. Dwie frakcje – Ruch Oporu oraz organizacja Nowego Porządku toczą zacięte bitwy w przestrzeni kosmicznej i na licznych planetach. To co najbardziej zainteresuje fanów serii właśnie w wydaniach komiksowych są opowiedziane historie, które stanowią dość często uzupełnienie biografii bohaterów. Można więc bardzo często cofnąć się w czasie i poznać na przykład motywację Hana Solo do tego, aby zostać pilotem myśliwca międzygwiezdnego. Historia opowiedziana w komiksie o tytule „Han Solo: Imperial Cadet” sięga właśnie dawnych wydarzeń i stanowi spójne uzupełnienie całości. Można po nią sięgnąć zarówno po obejrzeniu filmowej adaptacji lub dowiedzieć się tego wcześniej.

Darth Vader to postać budząca mieszane emocje. Z jednej strony jest to czarny charakter, najbardziej znienawidzony przez Ruch Oporu, z drugiej strony możemy poznać go lepiej w licznych komiksach. Zrozumieć jego motywację i przyjrzeć się jego przeszłości, która sprawiła, że stanął po ciemnej stronie mocy. W komiksie „Darth Vader” możemy na przykład poznać historię związaną z budową jego fortecy, która nie bez powodu została wzniesiona w bardzo konkretnym miejscu. Dowiemy się także tego, że ma to związek z jego zmarłą żoną z którą próbował nawiązać kontakt. Wszystko to sprawia, że każdy Star Wars komiks wzbudza zainteresowanie nie tylko fanów, ale również osób, które dopiero zaczynają zapoznawać się z niezwykłą historią całego uniwersum.

Co warto wiedzieć o komiksach z serii Star Wars?

Dystrybutorem komiksów z serii Star Wars jest firma Marvel. Natomiast poszczególne wydania opowiadają historie wydzielone z całości serii. Widać to wyraźnie sięgając po różne komiksy, gdzie pod względem fabularnym, jak i graficznym widać między nimi czasem sporą różnicę. Zaletą tego jest przede wszystkim to, że można zacząć je czytać od praktycznie dowolnego wydania. W komiksach znajdziemy nawiązania zarówno do sagi filmowej, jak i zupełnie odrębne i spójne historie, które najczęściej dotyczą konkretnych bohaterów. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć po komiksowe adaptacje „Przebudzenia mocy” lub „Ostatniego Jedi”. W ten sposób przypomnimy sobie dobrze znane wydarzenia z filmów z nieco innej perspektywy.

Comments