Tuesday, February 27, 2024
Wiadomości, informacje i aktualności dla Ziemi Łódzkiej


Lampa UV-C LED w oczyszczaczach powietrza Vestfrost – czy to bezpieczne?

Oczyszczacze powietrza wykorzystują różne sposoby filtracji, aby zapewnić jak najlepsze efekty, najpopularniejszym filtrem wykorzystywanym w dobrej klasy oczyszczacz jest filtr…

By redakcja serwisu , in Z regionu , at 17 lutego, 2022

Oczyszczacze powietrza wykorzystują różne sposoby filtracji, aby zapewnić jak najlepsze efekty, najpopularniejszym filtrem wykorzystywanym w dobrej klasy oczyszczacz jest filtr HEPA H13.

Producenci oczyszczaczy szukają również innych możliwości filtracji, stosując np. lampę UV, jako jeden z elementów oczyszczających powietrze. U jakiego producenta znajdziemy ten sposób filtracji czy warto sięgnąć po oczyszczacze powietrza z lampą UV.

Oczyszczacze powietrza z lampą UV, czy warto?

Dobrej klasy oczyszczacz powietrza, jest w stanie wyeliminować nie tylko zanieczyszczenia, w tym te pochodzące ze smogu, ale także patogeny, wirusy i bakterie. Czy będzie w stanie to zrobić , oczywiście decyduje sposób filtracji stosowany w jego wnętrzu, z tego też powodu producenci coraz częściej korzystają ze znanej w wielu branżach lampy UV. Pojawia się pytanie czy jest to skuteczne i bezpieczne?

Wykorzystywanie do sterylizacji powietrza lampy UV-C LED zostało zaakceptowane przez Światową Organizację Zdrowia oraz Główny Inspektorat Sanitarny, dzięki czemu wszelkie wątpliwości co do bezpieczeństwa oczyszczaczy powietrza z lampą UV, zostają rozwiane. Dzieje się tak głównie dlatego, że lampa UV działa jedynie wewnątrz urządzenie, nie narażając tym samym domowników na bezpośrednie działanie wiązki, które mogłoby być szkodliwe.

Czy urządzenia, takie jak VESTFROST VP-A1S70WH oczyszczacz są skuteczne, czy skuteczność lampy UV jest nieco naciągniętą teorią?

Takie wątpliwości pojawiają się zanim podejmiemy decyzję o zakupie oczyszczacza powietrza z lampą UV. Prawda jest tak, że lampa UV zastosowana we wnętrzu urządzenia nie będzie w stanie wyeliminować takich zanieczyszczeń jak np. te pochodzące ze smogu, dlatego też jeśli urządzenie działa jedynie w oparciu o lampę UV nie jest skuteczne. Lampa UV działa za to bardzo dobrze, niszcząc różnego rodzaju patogeny, dlatego kupując oczyszczacz powietrza z lampą UV, warto postawić na model, który we wnętrzu będzie posiadać również inne filtry, w tym filtr HEPA, dobrym przykładem takiego urządzenia jest oczyszczacz powietrza Vestfrost VESTFROST VP-A1S70WH oczyszczacz z lampą UV i nie tylko.

Ten model to największy z braci duńskiego producenta, dlatego można go umieścić nie tylko w mieszkaniu, ale np. w biurze, przedszkolu, czy przychodni, jego powierzchnia oczyszczania wynosi 80m2 a wydajność 620m3/h. We wnętrzu VESTFROST VP-A1S70WH, oprócz lampy UV znajdziemy, filtr wstępny, węglowy, HEPA a także jonizator, tak złożony proces filtracji to gwarancja najwyższej jakości powietrza. Nie musimy także obawiać się o bezpieczeństwo, tak jak już wspomniano lampa działa we wnętrzu urządzenia, dzięki czemu wiązka światła UV nie oddziałuje negatywnie na domowników, oczyszczacz nadaje się także do sypialni, czy pokoju dziecięcego.

Podsumowanie

Szukając najskuteczniejszej metody sterylizacji powietrza warto postawić na oczyszczacz powietrza. Na rynku znajdziemy wiele różnych modeli, dobrze jest kierować się przy wyborze nie tylko powierzchnią oczyszczania czy wydajnością sprzętu, ale przede wszystkim zastosowanym we wnętrzu sposobem filtracji.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Comments