Thursday, December 7, 2023
Wiadomości, informacje i aktualności dla Ziemi Łódzkiej


Leczenie przetoki okołoodbytniczej – metody leczenia

Przetoka okołoodbytnicza to bardzo nieprzyjemna choroba, która charakteryzuje się tym, że połączenie kanału odbytu i skóry jest nieprawidłowe, przez co…

By redakcja serwisu , in Zdrowie , at 28 września, 2022

Przetoka okołoodbytnicza to bardzo nieprzyjemna choroba, która charakteryzuje się tym, że połączenie kanału odbytu i skóry jest nieprawidłowe, przez co w tamtych rejonach pojawia się zakażenie, a nawet nieprzyjemny ropień. W jaki sposób powstaje przetoka okołoodbytnicza, a także jakie są metody leczenia przetoki okołoodbytniczej?

Gdzie można udać się na leczenie przetoki okołoodybtniczej i jak ono wygląda?

Na leczenie przetoki okołoodbytniczej w Katowicach należy udać się dobrej kliniki, która zajmuje się również dziedziną jaką jest proktologia. To właśnie ona zajmuje się takimi dolegliwościami jak przetoka okołoodbytnicza. Istnieje sporo sposobów na wyleczenie przetoki okołoodbytniczej. Mowa tu na przykład o stosowaniu leków zmniejszających stan zapalny, miejscowym wstrzykiwaniu botoksu, czy też lekach, które zmniejszają napięcie zwieracza wewnętrznego.

W klinikach, które specjalizują się w proktologii można również liczyć na bezoperacyjne leczenie hemoroidów w Katowicach. Do niej stosuje się podobną metodę, co w wypadku leczenia przetoki okołoodbytniczej. Mowa tu o metodzie laserowej, lecz różni się to jaki laser oraz to w jaki sposób jest on wykorzystywany.

Jak wygląda laserowy zabieg przetoki okołoodbytniczej?

Jedna z metod leczenia przetoki okołoodbytniczej, która zakłada wykorzystanie lasera, to metoda FiLac, która jest minimalnie inwazyjna dla pacjenta. Zastosowanie jej oznacza brak ryzyka uszkodzenia zwieraczy, czy też powstania rozległych ran. Ponadto pacjent może wrócić po niej do pełnej sprawności już po zabiegu i nie wymaga ona stosowania leczenia szpitalnego.

Metoda FiLac, która pozwala na laserowe leczenie przetoki okołoodbytniczej polega na wprowadzeniu do kanału przetoki specjalnego lasera radialnego. Gdy zostanie on tam umieszczony emituje on fale o długości 1470 nm, które niszczą tkanki przetoki. Wielka zaleta tej metody to fakt, iż nadaje się ona zarówno do niszczenia pierwotnej przetoki, jak i jej nawrotów.

Comments