Tuesday, February 27, 2024
Wiadomości, informacje i aktualności dla Ziemi Łódzkiej


Nasiona traw gazonowych – dlaczego są tak chętnie kupowane?

Każdy kto nabył już swój wymarzony domek na wsi lub przedmieściach albo kawałek działki, którą będzie z radością odwiedzał weekendami…

By redakcja serwisu , in Styl życia , at 2 lutego, 2023

Każdy kto nabył już swój wymarzony domek na wsi lub przedmieściach albo kawałek działki, którą będzie z radością odwiedzał weekendami po ciężkim tygodniu pracy, staje w końcu przed trudnym zadaniem zagospodarowania ogrodu. Podstawą tego przedsięwzięcia jest wybór odpowiedniej traw. W ostatnim czasie na popularności zyskuje trawa gazonowa. Dlaczego?

Czym wyróżniają się nasiona traw gazonowych?

Trawa gazonowa wyróżnia się na tle innych traw licznymi zaletami. Przede wszystkim cechuje ją wyjątkowa odporność na deptanie. Z tego powodu jest doskonałym wyborem, gdy na podwórku będą często bawiły się dzieci. Ich szaleństwa nie zaszkodzą trawnikowi. Przetrwa liczne zabawy w berka oraz chowanego, zachowując cały czas świeży zielony kolor i wspaniały kształt. Na nasiona traw gazonowych powinny zdecydować się osoby, które będą dużo używały trawnika. Jest to gatunek nie tylko wytrzymały, ale również wymagający niewielkiej ilości pracy, by prezentować się pięknie podczas rodzinnego grilla.

Czym jest mieszanka traw łąkowych?

Meszanka traw łąkowych to termin, którym określa się najczęściej mieszankę traw oraz nasion innych roślin łąkowych. To doskonałe rozwiązanie, które pozwala ożywić nieco ogród. Wykorzystanie mieszanki traw łąkowych sprawia, że prezentuje się on bardziej naturalnie, przypominający wygląd zapamiętanych z dzieciństwa polan na skraju lasu. Jest to świetna opcja z perspektywy ekologicznej – mieszanki traw łąkowych pozytywnie wpływają na bioróżnorodność w ogrodzie.

Jaką trawę wybrać?

Różnorodność dostępnych na rynku opcji potrafi wprowadzić niezłe zamieszanie w głowie kupującego i utrudnić podjęcie decyzji. Nie należy się jednak za bardzo przejmować i panikować. Trzeba tylko pomyśleć, w jaki sposób będzie używany trawnik i na tej podstawie wybrać najbardziej odpowiednie nasiona. Jeśli kupującemu zależy przede wszystkim na wytrzymałości oraz praktyczności świetną opcją będą nasiona traw gazonowych. Gdy konsument chciałby trawnika, jak z lat dziecięcych, wtedy idealna będzie mieszanka traw łąkowych.

Comments