Sunday, October 1, 2023
Wiadomości, informacje i aktualności dla Ziemi Łódzkiej


Płyta elektryczna czy gazowa – co jest bardziej opłacalne?

Urządzenie domu czy mieszkania często przysparza jego mieszkańcom wiele zagwozdek. Każdy z nas pragnie, aby jego wystrój cieszył jego oko…

By redakcja serwisu , in Styl życia , at 5 stycznia, 2022

Urządzenie domu czy mieszkania często przysparza jego mieszkańcom wiele zagwozdek. Każdy z nas pragnie, aby jego wystrój cieszył jego oko oraz wpasowywał się w obecne kanony. Warto jednak zadbać również o to, aby nasza aranżacja była równie funkcjonalna co piękna – praktyczne wybory zapewnią nam komfort użytkowania oraz ułatwią codzienne obowiązki.

Jednym z najważniejszych pomieszczeń, którego odpowiednia aranżacja będzie miała wpływ na nasze codzienne życie jest kuchnia. Dzięki temu, że technologia nie staje w miejscu a nauka ciągle idzie do przodu, w sklepach spotykamy coraz to nowsze sprzęty i akcesoria – również kuchenne sprzęty AGD. Elektryczna płyta grzewcza to nowość, która staje się coraz bardziej popularna wśród architektów na całym świecie. Czy warto więc zamienić płytę gazową na tę elektryczną? Czym cechują się oba te urządzenia i które z nich będzie bardziej opłacalne? Oto kilka ciekawych faktów oraz sprawdzonych informacji.

Tradycyjny sprzęt nie tylko w polskich domach – zalety i wady płyty gazowej.

Płyta gazowa to sprzęt, który w obecnych czasach posiada równie dużo zwolenników co przeciwników. Do niedawna taki sprzęt można było spotkać niemalże w każdej, polskiej kuchni.

Nowoczesne płyty na gaz wcale nie odbiegają swoim wyglądem od innowacyjnych i designerskich płyt indukcyjnych czy elektrycznych – wręcz przeciwnie, najnowsze modele doskonale prezentują się w kuchennej aranżacji. Warto także wspomnieć o tym, że tego typu sprzęty charakteryzują się dużo niższą ceną od swoich nowoczesnych zamienników. Zakup takiego urządzenia to koszt nawet około 500-600 złotych, zdecydowanie mniej niż należałoby wydać na jakościową płytę elektryczną. Gazowe płyty grzewcze są również o tyle wygodne i uniwersalne w użytkowaniu, że w porównaniu do płyt indukcyjnych można ustawiać na nich każdy rodzaj garnków i patelni.

Jak można się domyślić produkt ten nie jest jednak bez wad. Najistotniejszą z nich będzie zdecydowanie bezpieczeństwo – użytkowanie takiej płyty wiąże się niestety z wykorzystaniem otwartego ognia. Przygotowywanie posiłków na takim sprzęcie powinno więc łączyć się z uwagą i ostrożnością, szczególnie, gdy w naszej kuchni przebywają dzieci. Warto również pamiętać o tym, że płyty gazowe są dużo trudniejsze w czyszczeniu oraz bieżącym utrzymaniu czystości. Mimo tego, że większość modeli takich płyt pozwala na demontaż poszczególnych elementów, to ich czyszczenie i tak pozostaje mozolne i nie zawsze skuteczne.

Nowoczesne sprzęty AGD do kuchni – kiedy warto wybrać elektryczną płytę grzewczą?

Płyty elektryczne to innowacyjne rozwiązania, na które decyduje się coraz większa ilość osób urządzającą swoje kuchnie. Oprócz tego, że te nowoczesne zamienniki płyt gazowych charakteryzują się wyjątkowym designem i nietuzinkowym wyglądem, najnowsze modele posiadają również cały szereg innych cech, które wyróżniają je w rankingu płyt grzewczych. Ciekawe i użyteczne funkcje takie jak kontrola gotowania czy timer zdecydowanie podnoszą komfort codziennego przygotowania posiłków. Dzięki nim możemy podczas gotowania zająć się również innymi, ważnymi obowiązkami. Istotną zaletą płyt elektrycznych jest również ich płaska, łatwa w czyszczeniu powierzchnia. Wystarczy kupić odpowiedni środek myjący i utrzymanie czystości płyty będzie prostą, szybką i przyjemną czynnością. Sprawdź poradnik z serwisu glodnapolka.pl co jest bardziej opłacalne – płyta elektryczna czy gazowa. Tak jak tradycyjne płyty gazowe, ich elektryczne zamienniki również posiadają pewne wady. Najistotniejszą z nich jest fakt, że palniki długo się nagrzewają oraz przystosowane są jedynie do wybranych patelni i garnków, co zawęża możliwości wyboru kuchennych akcesoriów. Warto ró∑nie wiedzieć o tym, że koszty naprawy elektrycznych usterek urządzenia mogą być dosyć kosztowne. Którą z płyt lepiej więc wybrać do swojej kuchni?

Jak dokonać werdyktu ostatecznego – idealne płytę grzewcza do kuchni.

Wybór idealnego sprzętu do kuchni może wydawać się bardzo trudny. Warto jednak przed zakupem wziąć pod uwagę wszystkie wady i zalety każdego ze sprzętów a następnie przemyśleć, co tak naprawdę jest dla nas najważniejsze. Przemyślany wybór sprawi, że sprzęty AGD będą ułatwiały i uprzyjemniały nam codzienne, kuchenne obowiązki.

Comments