Monday, September 25, 2023
Wiadomości, informacje i aktualności dla Ziemi Łódzkiej


Podpowiadamy jakie zastosowanie mają panele fotowoltaiczne i na co zwrócić uwagę przy wyborze

Coraz więcej osób prywatnych oraz firm decyduje się na to, aby zainwestować w kompleksowe rozwiązania proekologiczne, dzięki którym możliwe jest…

By redakcja serwisu , in Moto i technologia , at 14 października, 2021

Coraz więcej osób prywatnych oraz firm decyduje się na to, aby zainwestować w kompleksowe rozwiązania proekologiczne, dzięki którym możliwe jest zmniejszenie zapotrzebowania na prąd oraz ogrzewanie. Montaż paneli fotowoltaicznych zdecydowanie wpisuje się w ten trend. Z roku na rok mamy coraz więcej uruchomionych instalacji, a to przekłada się między innymi na lepszą jakość powietrza. Znacząco spadają również rachunki za energię elektryczną. Kluczem jest odpowiednia konfiguracja całej instalacji.

Fotowoltaika na przestrzeni kilku ostatnich lat znacząco zyskała na popularności. Możemy zaobserwować znaczący wzrost ilości instalacji, które z powodzeniem sprawdzają się między innymi w przypadku domów jednorodzinnych, apartamentowców, biur, szkół czy obiektów sportowych. Potencjał instalacji jest naprawdę duży, można ją praktycznie stosować wszędzie tam, gdzie zależy nam na obniżeniu rachunków za prąd i ogrzewanie, jak również zwiększeniu ekologiczności obiektu.

Kluczowe jest jednak to, aby instalacja była w odpowiedni sposób zaprojektowana. W tym zakresie jak najbardziej powinniśmy korzystać z pomocy specjalistów, czyli firm, które zawodowo zajmują się panelami, mają rozbudowaną ofertę, rozsądne ceny, krótkie terminy i przede wszystkim oferują doradztwo, które dla klienta niebędącego specjalistą ma kluczowe znaczenie.

Dobrej klasy panele fotowoltaiczne, np. z https://hymon.pl/oferta/panele-fotowoltaiczne/ będą nie tylko proste w montażu i konserwacji, ale również będą posiadać ściśle określoną moc.

Jak połączyć panele fotowoltaiczne?

Połączenie paneli fotowoltaicznych sprawi, że całość elektrowni będzie po prostu działać, jak należy, nie będzie również żadnych problemów związanych z jej funkcjonowanie czy nieregularną produkcją prądu. Wiele zależy od tego, z jakimi panelami mamy do czynienia, jakie jest miejsce do montażu, jakie są założenia projektu.

Panele są montowane na specjalnych konstrukcjach stalowych, dzięki czemu można je ustawić pod odpowiednim kątem oraz połączyć. Najwygodniejsze jest tak zwane połączenie szeregowe, choć praktykuje się jeszcze połączenie równoległe. Chodzi głównie o to, aby umożliwić jak najbardziej płynną pracę falownika. W przypadku, gdy mamy maksymalne nasłonecznienie panele można montować szeregowo, jeżeli w danym miejscu nie ma pełni słońca, sprawdzi się połączenie równoległe. Dzięki takim konfiguracjom elektrownia słoneczna, która może być wyposażona w panele dobrej jakości, nieprzerwanie będzie produkować tyle prądu, ile jest nam potrzebne. Warto szukać doświadczonych firm, które zajmują się fotowoltaiką w Kielcach oraz w innych większych miastach.

Zobacz także: https://jafacet.pl/montaz-paneli-fotowoltaicznych-czemu-jest-tak-bardzo-istotny/

 

Potencjał instalacji

Coraz większa ilość montaży paneli fotowoltaicznych jest zasługą głównie rosnącej świadomości energetycznej oraz ekologicznej Polaków, ale również wysokich cen prądu. Nic więc dziwnego, że wszyscy są zainteresowani tym, aby maksymalnie uodpornić się na podwyżki, które na pewno nastąpią. Z jednej strony możemy podejmować działania, które będą zmierzać do obniżenia zapotrzebowania na prąd (oświetlenie LED, bardziej ekologiczny sprzęt), z drugiej zaś powinniśmy pomyśleć o tym, jak niskim kosztem prąd pozyskać.

Jeżeli chcemy uniezależnić się od publicznej sieci, stać się prosumentami, za darmo zasilać urządzenia w domu, klimatyzację, system grzewczy, montaż odpowiedniej ilości paneli jest koniecznością. Zadaniem specjalisty jest określenie zapotrzebowania na prąd oraz zaproponowanie nam najlepszego rozwiązania.

Comments