Monday, September 25, 2023
Wiadomości, informacje i aktualności dla Ziemi Łódzkiej


Polskie gwiazdy grają koncerty online dla podopiecznych Fundacji

Dotychczasowe koncerty, które organizowała fundacja, zostały przeniesione do sieci. Wielu artystów mimo ciężkiej osobistej sytuacji daje wspaniałe występy, które udostępniane…

By redakcja serwisu , in Kultura , at 13 maja, 2021

Dotychczasowe koncerty, które organizowała fundacja, zostały przeniesione do sieci. Wielu artystów mimo ciężkiej osobistej sytuacji daje wspaniałe występy, które udostępniane są na kanałach Social Media organizacji. To ogromny gest ze strony wokalistów i muzyków, którzy pragną się dzielić dobrem, nawet gdy sami są w ciężkiej sytuacji.

Wśród dotychczasowych artystów na scenie pojawiły się takie gwiazdy jak Artur Chamski, Marcin Czyżewski czy Iwona Węgrowska oraz wielu innych wspaniałych wokalistów. Niebawem odbędzie się koncert Magdy Beredy, która podbiła serca zwłaszcza wśród młodszej polskiej publiczności. Bezpłatne występy można obejrzeć na fanpage fundacji https://www.facebook.com/spelnionychmarzen.

– To ukłon w stronę naszych podopiecznych i darczyńców. Swoje działania zostaliśmy zmuszeni przenieść do sieci. Nie dziwi nas ogromne zainteresowanie artystów. Nie ma nic wspanialszego niż dzielić się muzyką. Wszystkich chętnych artystów, nie tylko muzyków, zapraszamy na naszą scenę – mówi Justyna Sypka, prezes fundacji.

Tempo pracy Fundacji nie zmieniło charakteru w obliczu pandemii

Wciąż nieprzerwanie wspiera dzieci i ich rodziców w walce z chorobą. Bez względu na sytuację stara się również spełniać marzenia wszystkich podopiecznych. Organizacja, tak samo jak przedsiębiorcy, jest bardzo elastyczna i przeniosła działania w tryb on-line.

Głównym działaniem Fundacji Spełnionych Marzeń im. Tomka Osucha jest otoczenie opieką chorych dzieci oraz ich rodzin od momentu zdiagnozowania choroby poprzez cały proces leczenia. Organizacja opiekuje się na stałe pięcioma dziecięcymi onkologicznymi ośrodkami w Polsce, a także dedykuje swoje wsparcie dzieciom i młodzieży ze wszystkich ośrodków onkologicznych w Polsce i zaprzyjaźnionych ośrodków zagranicznych: na Słowacji, w Rumuni, Turcji, oraz na Ukrainie i Litwie.

Fundacja Spełnionych Marzeń im. Tomka Osucha – fundacja mająca status organizacji pożytku publicznego, powstała w sierpniu 2002 z inicjatywy Małgorzaty i Tomasza Osuchów. Fundacja opiekuje się dziećmi z chorobami nowotworowymi leczącymi się w dwóch specjalistycznych ośrodkach w Warszawie: w Instytucie Matki i Dziecka oraz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. M. Michałowicza. Fundacja jest członkiem Polskiej Unii Onkologii. Otrzymała liczne nagrody, m.in. nagrodę im. Św. Kamila w kategorii „organizacje najbardziej zasłużone w zakresie onkologii dziecięcej” – za miłość do bliźniego, ofiarne zaangażowanie w służbie chorym dzieciom i godną naśladowania – szlachetną postawę osób pracujących w Fundacji. Jej założyciele w 2009 roku zostali uhonorowani przez Prezydenta RP Złotymi Krzyżami Zasługi za działalność na rzecz chorych dzieci.

Comments