Tuesday, February 27, 2024
Wiadomości, informacje i aktualności dla Ziemi Łódzkiej


Pomysł na ferie ze STEM Kindloteką. Amazon i Cyfrowy Dialog zorganizują zajęcia

Zbliżające się ferie zimowe będą inne niż zwykle. Dzieci spędzą je w domach, dlatego warto zorganizować im ten czas w…

By redakcja serwisu , in Z regionu , at 11 stycznia, 2020

Zbliżające się ferie zimowe będą inne niż zwykle. Dzieci spędzą je w domach, dlatego warto zorganizować im ten czas w ciekawy i inspirujący sposób. Amazon wraz ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog, w ramach programu STEM Kindloteka Online, przygotował cykl bezpłatnych webinarów dla dzieci w wieku szkolnym

– Już na początku stycznia rozpocznie się cykl bezpłatnych spotkań przygotowanych na czas ferii, które poprowadzą doświadczeni edukatorzy Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog.

– Webinary będą odbywać się w terminie 4-15 stycznia 2021r.

– W 2020 roku prawie 36 tysięcy uczestników wzięło udział w zajęciach online Amazon STEM Kindloteka.

STEM Kindloteka to program edukacyjny realizowany przez Amazon we współpracy ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog. Promuje edukację z wykorzystaniem nowoczesnego modelu STEM[1] wśród uczniów, nauczycieli i edukatorów, stwarzając im możliwości do zdobywania wiedzy i kompetencji przyszłości.

Już na początku stycznia rozpocznie się cykl spotkań przygotowanych na czas ferii, które poprowadzą doświadczeni edukatorzy Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog. Pełen program zajęć jest dostępny na stronie internetowej partnera projektu: www.cyfrowydialog.pl. Każdego dnia odbędą się 2 webinary – jeden dla młodszych dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej, drugi zaś dla starszych uczniów z klas 4-6 oraz 5-8. Nie zabraknie na nich praktycznej wiedzy o kodowaniu, majsterkowania, ciekawej lektury i kreatywnej pracy. Dzieci poznają świat emocji i sztucznej inteligencji oraz postawią pierwsze kroki w Pythonie, jednym z języków programowania. Organizatorzy przygotowali również warsztaty skierowane do całych rodzin.

Wszystkie spotkania zostały podzielone na cykle tematyczne:

Weźmy emocje na warsztat – podczas tych spotkań dzieci poznają Gucia – małego jednorożca z magiczną grzywą, która w zależności od odczuwanej emocji, zmienia kolor. Prowadząca, Marta Florkiewicz-Borkowska, pokaże małym uczestnikom, co można zrobić, aby emocje były kolorowe i zaprojektuje wraz z nimi podstawowy zestaw „apteczki natychmiastowej pomocy”.

Zmajstrujmy coś… Majsterkowanie wokół (nie)zwykłych wynalazków – dzieci poznają historie (nie)zwykłych wynalazków, które następnie będą mogły same stworzyć – czyli będzie to czas na majsterkowanie!

Bądź jak… – cykl „Bądź jak…” zainspiruje dzieci do rozwijania pasji i bycia coraz bardziej odważnymi.

Programujemy w Pythonie – pierwsze kroki w języku programowania Python – dla nieco starszych dzieci – z wykorzystaniem darmowych, dostępnych platform do nauki kodowania.

Prawdziwa zabawa ze sztuczną inteligencją – na zajęciach będziemy tworzyć ciekawe projekty z wykorzystaniem Scratcha oraz takich możliwości AI jak rozpoznawanie twarzy, zamiana mowy na tekst, rozpoznawanie rysunków oraz generowanie dźwięków.

Szyjemy przytulaki – zajęcia dla całej rodziny, podczas których nie zabraknie kreatywnej zabawy, a uczestnicy wykorzystają podczas nich często spotykane w domach pojedyncze skarpetki i rękawiczki. Warto już zbierać niezbędne pomoce.

Webinary będą się odbywać od poniedziałku do piątku, przez cały okres ferii, do 15 stycznia włącznie na stronie internetowej www.cyfrowydialog.pl. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Nagrania ponad 150 webinarów, które odbyły się dotychczas w ramach STEM Kindloteka Online, są dostępne na kanale YouTube Amazon Polska.

Comments