Thursday, December 7, 2023
Wiadomości, informacje i aktualności dla Ziemi Łódzkiej


Profesjonalny kurs fryzjerski sposobem na rozwój kariery

Branża fryzjerska w Polsce działa niezwykle prężnie i okazuje się nad wyraz odporna na czynniki zewnętrzne. To powoduje, że wiele…

By redakcja , in Styl życia , at 13 marca, 2022

Branża fryzjerska w Polsce działa niezwykle prężnie i okazuje się nad wyraz odporna na czynniki zewnętrzne. To powoduje, że wiele osób poważnie myśli o przebranżowieniu się lub poszerzeniu usług o profesjonalne fryzjerstwo. Najprostsza droga ku karierze w tej branży wiedzie przez profesjonalne kursy fryzjerskie, które umożliwiają szybkie nabycie niezbędnych umiejętności praktycznych.

Profesjonalny kurs fryzjerski – dla kogo?

Kursy z dziedziny fryzjerstwa są dedykowane zarówno osobom stawiającym pierwsze kroki w tej branży, jak i tym, które chciałyby doskonalić dotychczasowy warsztat. Przyjęło się, że dobry fryzjer cały czas się dokształca, jest na bieżąco z trendami – nie tylko w kwestii najmodniejszych fryzur, ale również technik, kosmetyków i narzędzi używanych w tej pracy. Profesjonalny kurs fryzjerski to szansa na błyskawiczne zaktualizowanie wiedzy i uczenie się od najlepszych.

Kursy fryzjerskie mogą mieć różny poziom zaawansowania – od nauki dla początkujących, po specjalistyczne szkolenia z dziedzin takich jak przedłużanie włosów, czy keratynowe prostowanie. W ostatnich latach na popularności zyskały kursy barberskie, przygotowujące do zawodu fryzjera męskiego i golibrody.

Od dłuższego czasu możemy zaobserwować dynamiczny rozwój barbershopów w całej Polsce. Trend rozpoczął się w okolicach 2014 roku, gdy pierwsze salony barberskie otwierały się w miastach wojewódzkich. Dziś profesjonalny golibroda funkcjonuje niemal w każdym powiecie i nie może narzekać na brak klientów. Z tego względu do zawodu lgnie coraz więcej chętnych, zainteresowanych ciekawą, stabilną pracą w miłej atmosferze. Dobry barber znajdzie dziś zatrudnienie nie tylko w Polsce, ale również za granicą – kraje Europy Zachodniej i Skandynawii bardzo cenią polskich fryzjerów i oferują rozwój zawodowy w połączeniu z naprawdę dobrą pensją.

Ile kosztuje kurs barberski lub fryzjerski?

Ceny szkoleń są zróżnicowane, zależą m.in. od czasu ich trwania, stopnia zaawansowania i programu. Tańsze są kursy dotyczące konkretnych typów usług fryzjerskich, natomiast szkolenia kompleksowe, które przeobrażają amatora fryzjerstwa w wykwalifikowanego specjalistę, to często koszt kilkunastu tysięcy złotych. Dobra wiadomość jest taka, że profesjonalny kurs fryzjerski można opłacić z dofinansowania. Dla osób bezrobotnych najlepszym sposobem finansowania kursu są środki z urzędu pracy. Mikroprzedsiębiorcy mogą natomiast wnioskować o dofinansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Warto również sprawdzać regionalne programy unijne, których część również jest nastawiona na poszerzanie kompetencji zawodowych. Przy odrobinie zaangażowania i spełnieniu określonych formalności, można zatem odbyć profesjonalny kurs fryzjerski bez wydawania własnych środków.

Jakie są zalety kursów fryzjerskich?

Do największych atutów tej formy szkoleniowej zaliczyć możemy przede wszystkim:

  • nacisk na praktykę – w odróżnieniu od standardowych szkół, kursy szkoleniowe mają przede wszystkim przygotowywać do wykonywania określonego zawodu – w tym przypadku fryzjera lub barbera. To opcja dla osób, które chcą zdobyć kompleksowe umiejętności w możliwe jak najkrótszym czasie
  • możliwość nauki od najlepszych – profesjonalne kursy barberskie i fryzjerskie są prowadzone przez szkoleniowców o wysokiej renomie, którzy mogą przekazać początkującemu fryzjerowi masę przydatnych informacji, związanych nie tylko z zabiegami, ale również z obsługą klienta
  • aktualność przekazywanej wiedzy – tradycyjne szkoły bazują często na materiale dydaktycznym, który niekoniecznie przystaje do współczesnych trendów – w branży fryzjerskiej i kosmetycznej jest to widoczne jak na dłoni. Profesjonalny kurs fryzjerski jest prowadzony z zastosowaniem najnowszej wiedzy, trendów i nowoczesnych praktyk, których nauka sprawi, że początkujący fryzjer będzie w stanie konkurować z doświadczonymi specjalistami

Przebranżowienie się jeszcze nigdy nie było tak proste – kursy szkoleniowe to doskonała okazja dla wielbicieli fryzjerstwa, którzy chcieliby na stałe związać się z tym sektorem usług. Tą metodą wyszkolono już setki fryzjerów i barberów w Polsce – dołącz do świata profesjonalistów i zacznij swoją przygodę z fryzjerstwem, łącząc pasję z wymarzonym zawodem.

Comments