Monday, September 25, 2023
Wiadomości, informacje i aktualności dla Ziemi Łódzkiej


Większa przestrzeń w małym mieszkaniu – jak zaplanować remont?

Wiele mieszkań nawet o nie takiej najmniejszej powierzchni wydaje się być małych. Wynika to bardzo często z podziału całego mieszkania…

By redakcja serwisu , in Styl życia , at 18 sierpnia, 2022

Wiele mieszkań nawet o nie takiej najmniejszej powierzchni wydaje się być małych. Wynika to bardzo często z podziału całego mieszkania na możliwie jak najwięcej pomieszczeń lub nieprzemyślanego układu ścianek działowych. Jeśli więc mieszkanie wydaje się mieć małą przestrzeń warto rozważyć pewne zmiany. Skuteczne może okazać się wyburzenie jednej ze ścianek działowych lub jej przesunięcie oraz stworzenie zupełnie nowej aranżacji wnętrz, która pozwoli uzyskać wrażenie znacznie większej przestrzeni.

Wyburzenie ścianki działowej

W niektórych mieszkaniach posiadających wiele pokoi część z nich nie jest używana. Dzieje się tak na przykład po wyprowadzce dzieci, które zwalniają swój dawny pokój i pozostawiają go całkowicie pustym. Można więc taki pokój zlikwidować, a uzyskaną przestrzeń przeznaczyć na salon lub większą kuchnię z jadalnią. Wyburzenie ścianki wymaga sporej ostrożności, dlatego lepiej poprosić kogoś doświadczonego o pomoc. Jeśli prace przebiegną bez żadnych przeszkód i kłopotów to całe wyburzenie ściany nie powinno zabrać wiele czasu.

Przesunięcie ściany

Jeśli całkowite wyburzenie jednej ze ścian w mieszkaniu oraz zlikwidowanie pokoju nie wchodzi w grę, warto rozważyć jedynie przesunięcie konkretnej ściany. Czasem nawet dodatkowy metr lub dwa przestrzeni w salonie lub kuchni może dać ogromną zmianę. Powiększenie części dziennej zapewni ogromną satysfakcję i da jeszcze większe poczucie komfortu podczas przebywania w tej części mieszkania. Przesunięcie ścianki należy dokładnie przemyśleć, ponieważ podczas gdy salon lub kuchnia zyskają większą powierzchnię to drugie pomieszczenie stanie się nieco mniejsze.

Jak pozbyć się gruzu?

Decydując się na przesunięcie wybranej ścianki działowej lub jej całkowite wyburzenie trzeba się liczyć z dużą ilością pozostałego gruzu. Najlepiej więc zdecydować się na wynajem kontenerów na gruz w Łodzi, które pozwolą szybko pozbyć się zalegających odpadów. Wynajem kontenerów na gruz znacząco ułatwia przeprowadzenie remontu polegającego na wyburzaniu ścian działowych i przyspiesza ewentualne postawienie nowej ściany w innym miejscu. Przestrzeń zostanie bowiem oczyszczona z zalegającego gruzu, a pozostałe po nim miejsce będzie można od razu na nowo zabudować.

Nowa aranżacja wnętrza

Jeśli całkowite wyburzenie lub przesunięcie ścianki działowej nie jest możliwe należy rozważyć jeszcze inne rozwiązania. Jednym z nich jest na przykład stworzenie wykuszu w ścianie pomiędzy kuchnią oraz salonem, dzięki czemu przestrzeń zostanie wizualnie powiększona. Pozwoli to również doświetlić każde z pomieszczeń, dzięki czemu wrażenie będzie naprawdę zadowalające. W przypadku tego rodzaju zmian w mieszkaniu również należy zdecydować się na wynajem kontenerów na gruz. Będzie to ogromne ułatwienie podczas sprzątania po wywierceniu otworu w ścianie.

Czasem do sprawienia wrażenia powiększenia przestrzeni w mieszkaniu potrzebna jest nowa aranżacja wnętrza. Zamontowanie luster, większej ilości oświetlenia i przemalowanie ścian na inne kolory może pomóc uzyskać oczekiwane rezultaty. Warto pamiętać, że nawet mieszkania o wyjątkowo niewielkiej powierzchni i małej ilości otwartej przestrzeni można zaaranżować w niepowtarzalnym stylu i poczuć się w nich bardzo komfortowo i bezpiecznie.

Comments