Tuesday, February 27, 2024
Wiadomości, informacje i aktualności dla Ziemi Łódzkiej


Wybieramy nowoczesne zegary ścienne – jak je wprowadzić do wnętrza?

Niezwykle dużym zainteresowaniem zaczynają się cieszyć nowoczesne zegary ścienne. Zastępują one klasyczne, małe czasomierze, które niegdyś królowały na ścianach i…

By redakcja serwisu , in Styl życia , at 20 stycznia, 2022

Niezwykle dużym zainteresowaniem zaczynają się cieszyć nowoczesne zegary ścienne. Zastępują one klasyczne, małe czasomierze, które niegdyś królowały na ścianach i półkach. Jak wprowadzić je do wnętrza? Na co szczególnie zwrócić uwagę, aby uzyskać jak najlepszy efekt? Podpowiadamy.

Czym charakteryzują się nowoczesne zegary ścienne?

Projektanci nowoczesnych zegarów ściennych stawiają przede wszystkim na minimalizm. Najczęściej są to same wskazówki oraz cyfry lub symbole, które je zastępują. Brak wyraźnie zaznaczonego cyferblatu może początkowo wywoływać zdziwienie, ale nietrudno się do tego przyzwyczaić. Szczególnie jeśli uwielbiamy nowoczesny minimalizm to tym łatwiej docenimy taki zabieg artystyczny. Możliwości pod względem wyglądu jest całe mnóstwo. Znajdziemy i takie przypominające swoim wyglądem ster statku, egzotycznej ryby lub abstrakcyjny kształt elipsy. Każdy więc będzie w stanie znaleźć coś co podkreśli zarówno charakter samego wnętrza, jak i powie nieco o właścicielu i jego zainteresowaniach.

W jaki sposób wprowadzić nowoczesny zegar ścienny do salonu?

Nowoczesne zegary ścienne bez trudu wkomponujemy we wnętrza w których królują duże przestrzenie. W wielu przypadkach będzie to po prostu salon jako pokój najbardziej reprezentatywny w całym domu lub mieszkaniu. Środek dużego zegara powinien być umiejscowiony na wysokości oczu. Najlepszą praktyką jest przyklejenie go do ściany naprzeciw drzwi wejściowych. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby obok zegara na znajdowało się zbyt wiele rozpraszających dodatków. On sam w sobie stanowi jedyny w swoim rodzaju element dekoracyjny całej ściany. Stylistycznie dozwolone jest umieszczenie w jego pobliżu kwiatów doniczkowych, najlepiej jeśli będzie to zielona i bujna roślinność.

W jaki sposób wprowadzić nowoczesny zegar ścienny do kuchni?

Interesującym rozwiązaniem jest wprowadzenie nowoczesnego zegara ściennego do wnętrza kuchennego w którym będzie spełniał nie tylko rolę ozdobną, ale również praktyczną. W trakcie przygotowywania potraw powinniśmy w każdej chwili móc rzucić okiem na czas, aby mieć możliwość precyzyjnego zaplanowania kolejnych etapów przygotowywania dań. Jeśli kuchnia łączy się z jadalnią to najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest jego montaż naprzeciw stołu, z niezakłóconym widokiem z pozostałych pomieszczeń. Dzięki swoim dużym rozmiarom dokładnie widać na nim godzinę, a przy tym doskonale się prezentuje. Do pomieszczenia kuchennego lub jadalnego warto zakupić zegar z jasnymi i wyraźnymi wskazówkami.

Comments