Tuesday, February 27, 2024
Wiadomości, informacje i aktualności dla Ziemi Łódzkiej


Czarny żyrandol do sypialni – jak go wprowadzić do pomieszczenia?

Żyrandole to lampy, które ze względu na różnorodny kształt, kolorystykę i wygląd świetnie wpasowują się praktycznie do każdego pomieszczenia. Do…

By redakcja serwisu , in Z regionu , at 6 stycznia, 2022

Żyrandole to lampy, które ze względu na różnorodny kształt, kolorystykę i wygląd świetnie wpasowują się praktycznie do każdego pomieszczenia. Do sypialni wybór często pada na klasyczny, czarny żyrandol. W jaki sposób wprowadzić go do tego wnętrza, aby mógł idealnie komponować z dostępnym tam wyposażeniem? Podpowiadamy.

Dlaczego warto wybrać żyrandol do sypialni?

Powoli powraca trend na klasyczne żyrandole. Zastępują one z powodzeniem zwykłe, małe lampy sufitowe. Ogromną zaletą żyrandola jest to, że bez trudu znajdziemy taki, który idealnie pod względem wyglądu wkomponuje się we wnętrza sypialni, niezależnie od tego czy urządziliśmy ją w stylu nowoczesnym, czy może klasycznym. Od zwykłych lamp różni się zazwyczaj unikatowym kształtem. Nie jest całkowicie przytwierdzony do sufitu, a jedynie zwisa na specjalnych sznurkach lub korzysta z innego, stabilnego i niewielkiego elementu w którym ukryty jest kabel zasilający do lamp znajdujących się poniżej. Tym samym potrafi w ciekawy sposób zarówno oświetlić pomieszczenie, jak i nadać sufitowi niezwykłego blasku. Oprócz funkcji praktycznej, może więc nadać wnętrzu romantycznej atmosfery.

Jak wprowadzić czarny żyrandol do sypialni?

Czarny żyrandol do sypialni to bardzo popularny obecnie wybór. Jeśli nasza sypialnia utrzymana jest w odcieniach szarości i króluje tutaj przede wszystkim czerń to nie trzeba specjalnych zabiegów, aby dopasować taką lampę do otoczenia. Bardzo ciekawym pomysłem może być naturalne, lekko barwione drewno.

Jeśli posiadamy meble w jasnym odcieniu to nie będzie wcale łatwo wkomponować ciemną barwę żyrandola w takie miejsce. Nie jest to jednak niemożliwe. Możemy z powodzeniem stworzyć kontrastowe wnętrze, pod warunkiem, że w naszej sypialni znajdą się także inne meble lub akcesoria w podobnym odcieniu jak żyrandol. Jeśli całkowicie unikniemy przesycenia innymi barwami to możemy pokusić się o stworzenie monochromatycznego pokoju. Sypialnia czarno-biała to niezwykle uniwersalny wybór. Uzyskamy w ten łatwy sposób ponadczasowe i eleganckie pomieszczenie. Czarny żyrandol będzie w takim przypadku idealnym uzupełnieniem całości i podkreśli wyszukany styl. Warto zauważyć, że elementy w ciemnej barwie będą łatwiejsze do utrzymania w czystości, natomiast te w bieli rozświetlą pomieszczenie i optycznie je powiększą. Należy też zwrócić uwagę na jasność i barwę światła, które będzie dobiegać zza ciemnych elementów żyrandola. Powinna ona w jak największym stopniu kontrastować z pozostałymi elementami, więc należy wybrać odcień jak najbardziej zbliżony do śnieżnej bieli.

Comments