Sunday, September 25, 2022
Wiadomości, informacje i aktualności dla Ziemi Łódzkiej


Dobra kwiaciarnia — czyli o jakiej mowa?

Kwiaciarnia to miejsce, które odwiedzamy przy okazji ważnych uroczystości takich jak śluby, komunie, chrzciny czy rocznice. Na rynku obecnie jest…

By redakcja serwisu , in Styl życia , at 10 stycznia, 2022

Kwiaciarnia to miejsce, które odwiedzamy przy okazji ważnych uroczystości takich jak śluby, komunie, chrzciny czy rocznice. Na rynku obecnie jest wiele miejsc, które oferują kwiaty, jednak w jaki sposób wybrać najlepsze i jakimi cechami powinno się ono wyróżniać? Podpowiadamy.

Szeroka oferta usług i produktów

Dobra kwiaciarnia powinna cechować się szeroką ofertą usług i produktów. Z tego powodu w takim miejscu musimy mieć możliwość zakupu różnego rodzaju bukietów ślubnych i okolicznościowych, kompozycji na komunie, imieniny, urodziny, Dzień Matki, ale i wieńców i wiązanek pogrzebowych.

Dobra kwiaciarnia powinna swoją ofertę dostosowywać do potrzeb klientów i wymagań, jakie stawia rynek. Dlatego w okresie świąt Bożego Narodzenia lub Wielkanocy powinniśmy móc zakupić w niej stroiki i kompozycje kwiatowe na tę okazję. Kwiaciarnia w Krakowie oferuje wiele różnych gatunków kwiatów dostępnych w szerokiej gamie kolorów. Wysoka jakość usług to nie tylko rozbudowana gama produktowa, ale także świetne umiejętności florystyczne osób zatrudnionych w tym miejscu. Floryści potrafią wykonać każdą kompozycję zgodnie z życzeniem klienta na najwyższym poziomie.

Najwyższa jakość usług i produktów

Dobra kwiaciarnia to taka, która zaopatruje się w wysokiej jakości kwiaty kupowane u zaufanych sprzedawców na giełdach kwiatowych lub bezpośrednio od producentów. Niezwykle ważne jest również, by rośliny do takiego miejsca były sprowadzane na bieżąco, aby klient mógł jak najdłużej cieszyć się ich świetnym wyglądem. Niedopuszczalne jest sprzedawanie bukietów, w których kwiaty zaczynają więdnąć lub nie są świeże.

Profesjonalna kwiaciarnia wie, w jaki sposób utrzymać rośliny w dobrej kondycji, zarówno dzięki odpowiedniemu transportowi od dostawcy do sklepu jak i dzięki przestrzeganiu odpowiednich warunków przechowywania poszczególnych odmian. W przypadku kwiatów ciętych szczególnie ważne jest utrzymanie ściśle określonej dla nich temperatury oraz wilgotności, a także ilości światła.

Wykwalifikowany personel

Dobra kwiaciarnia to taka, która zatrudnia świetnie wyszkolonych florystów, którzy potrafią z każdego bukietu uczynić małe dzieło sztuki. To od ich wiedzy i umiejętności zależy czy podarowana przez nas wiązanka spodoba się jubilatowi, a także jak długo kwiaty zachowają świeżość. Kompozycje przez nich wykonane powinny wyróżniać się na tle konkurencji swoją niepowtarzalnością i walorami estetycznymi. Niezwykle ważne jest również to, by pracownicy byli ludźmi godnymi zaufania i elastycznymi, a także dotrzymywali ustalonych wcześniej terminów.

Comments