Tuesday, February 27, 2024
Wiadomości, informacje i aktualności dla Ziemi Łódzkiej


Dobrej klasy szalunki ścienne – sprawdź czym się charakteryzują

Szalunki ścienne to wyjątkowy rodzaj szalunków, które mogą bardzo pomóc szczególnie przy pracach remontowych, wykonywanych przy ścianach o skomplikowanej konstrukcji…

By redakcja serwisu , in Styl życia , at 18 czerwca, 2022

Szalunki ścienne to wyjątkowy rodzaj szalunków, które mogą bardzo pomóc szczególnie przy pracach remontowych, wykonywanych przy ścianach o skomplikowanej konstrukcji bądź kubaturze. Są powszechnie wykorzystywane i cenione za łatwość montażu oraz dużą użyteczność. Sprawdź, czym jeszcze się charakteryzują i jak je odpowiednio dobrać.

Czym są szalunki ścienne?

Szalunki ścienne są niezwykle pomoce przy wszelkiego rodzaju pracach na budowach. Wykorzystuje się je głównie do otworów ściennych, na przykład nadproży okien bądź drzwi. Mogą również pełnić rolę wsporników dla ozdobnych elementów elewacyjnych. Za ich pomocą wznosi się także ściany wszelkich budynków, a deskowanie ścienne można montować samemu. Proces ten nie wymaga użycia skomplikowanych maszyn.

Szalunki tego typu obejmują kilka systemów. Pierwszy z nich wspiera ściany proste. Jest to system uniwersalny, a także kompatybilny. Przeznaczony bywa dla małych, średnich oraz dużych budynków. Idealnie nadaje się do budownictwa mieszkaniowego, biurowego oraz przemysłowego. Kolejny system lepiej sprawdzi się dla ścian łukowych. Pozwala on na wykorzystanie ich przy maksymalnych użyciu elementów ściennych. Ostatni system wesprze zaś ścian jednostronne. Przeznaczony jest do bezpiecznego przeniesienia parcia betonu w przypadku deskowań jednostronnych.

Zobacz także: https://polski-facet.pl/3-powody-dla-ktorych-inwestycja-w-rusztowania-uzywane-jest-oplacalna/

Zalety szalunków ściennych

Takie rozwiązanie niesie za sobą szereg zalet w przypadku wykorzystywania ich w budownictwie. Przede wszystkim jest to system wielokrotnego montażu. Może wytrzymać średnie i duże obciążenia o wysokim parciu betonu, a gładkość powierzchni osiągana jest bez tynkowania. Dodatkowo wysoka jakość wykorzystywana jest w większości konstrukcji budynków. System ten wyposażony jest również w praktyczne i proste w użyciu zamki, które pozwalają na błyskawiczny montaż oraz demontaż.

Można je także rozbudować o dodatkowe akcesoria, takie jak rurki dystansowe, stożki PCV czy dystanse do zbrojenia. Szybkie przestawienie szalunków oraz ich przemieszczanie za pomocą haków transportowych jest praktyczne i niezwykle pomocne przy sprawnym przeprowadzaniu danej budowy.

Rusztowania spełniają wymagania określonych norm, a jakość użytych materiałów gwarantuje trwałość i długą żywotność wykorzystywanych elementów. Rama płyt jest wykonana z profili wysokogatunkowej stali, która na skutek cynkowania ogniowej jest zabezpieczana antykorozyjnie. Poszycie pokryte jest wielowarstwową i wodoodporną sklejką. Aby zagłębić się w temat szalunków ściennych, warto odwiedzić stronę https://szalbud.pl/.

Comments