Saturday, July 13, 2024
Wiadomości, informacje i aktualności dla Ziemi Łódzkiej


Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

Poszukiwania nowej pracy mogą być żmudne i wyczerpujące. Wysyłanie CV i czekanie na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną może nadwyrężyć cierpliwość…

By redakcja serwisu , in Styl życia , at 16 listopada, 2021

Poszukiwania nowej pracy mogą być żmudne i wyczerpujące. Wysyłanie CV i czekanie na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną może nadwyrężyć cierpliwość nawet najbardziej wytrwałych. Co jednak zrobić, gdy rekruter odpowie na nasze zgłoszenie i zaprosi nas na spotkanie? Jak się do niego przygotować, aby wypaść jak najbardziej korzystnie i zapewnić sobie posadę? Podpowiadamy.

Przygotowania do rozmowy rekrutacyjnej – research na temat firmy

W trakcie rozmowy o pracę warto wykazać się znajomością informacji na temat firmy, do której aplikujemy. Warto zatem poświęcić odrobinę czasu na dokładnym i sumiennym researchu, który powinien zaprocentować – w ten sposób unikniemy niepotrzebnych zaskoczeń. Od czego zacząć? Pierwszym krokiem jest zapoznanie się z oficjalną stroną internetową danego przedsiębiorstwa. Powinniśmy tam znaleźć wszystkie szczegóły dotyczące profilu firmy, jej działalności na rynku, osiągniętych sukcesów i zrealizowanych projektów. Warto również poszukać informacji na temat jej wizji oraz kierunku rozwoju. Nie zaszkodzi także zajrzeć do sekcji aktualności, która często okazuje się prawdziwą skarbnicą wiedzy na temat spraw bieżących.

Przygotowania do rozmowy o pracę – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Każde spotkanie z przedstawicielami działu HR rządzi się swoimi prawami. Wiele zależy nie tylko od samych rekruterów, ale również branży, w której szukamy zatrudnienia oraz polityki firmy. Nie zmienia to jednak faktu, że na rozmowie kwalifikacyjnej możemy spodziewać się kilku najczęściej zadawanych pytań. Jakich? Z pewnością zostaniemy zapytani o powód, dla którego wysłaliśmy CV, jak prezentuje się nasze doświadczenie zawodowe lub dlaczego chcemy zmienić miejsce zatrudnienia. Często padają także pytania o najmocniejsze i najsłabsze strony, oczekiwane zarobki czy też tego, gdzie widzimy się za pięć lub dziesięć lat. Przed spotkaniem z potencjalnym pracodawcą warto przygotować sobie na nie odpowiedzi, dzięki czemu nasza wypowiedź będzie spójna i rzeczowa.

Przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej – pytania do pracodawcy

Przed rozmową o pracę warto przygotować sobie nie tylko odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, ale również zestaw własnych pytań, które chcemy zadać osobie odpowiedzialnej za rekrutację. Dlaczego? Z prostego powodu – na 99% zostaniemy o to poproszeni. Nie rezygnujmy z tej możliwości, ponieważ to dużo mówi o naszym podejściu oraz tego, jak bardzo chcemy otrzymać posadę. Jeśli obawiamy się, że wskutek stresu zapomnimy o co chcieliśmy zapytać, można wziąć ze sobą notatnik – telefon nie wchodzi w grę, ponieważ z szacunku należy wyłączyć go jeszcze przed wejściem do sali czy gabinetu.

Przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej – odpowiedni strój

Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, dlatego nie komplikujmy sobie drogi do wymarzonej pracy poprzez założenie nieodpowiedniego stroju. Czasem mniej znaczy więcej i ta maksyma często ma zastosowanie właśnie podczas rozmowy o pracę, niezależnie od tego, gdzie szukamy zatrudnienia, a o potencjalnych możliwościach we Włocławku możemy przeczytać m.in. na http://www.mmwloclawek.pl/wloclawek-i-okolice-gdzie-szukac-pracy-w-regionie/. Warto postawić na skromny, formalny dress code. Detale mają tutaj znaczenie, dlatego panie zakładając spódnicę powinny dopilnować, aby jej długość nie odkrywała zbyt dużo. Absolutną koniecznością okazują się również rajstopy oraz zabudowane buty na delikatnym obcasie. Panowie z czystym sumieniem mogą postawić na garnitur lub eleganckie spodnie, koszulę i semi-causalową marynarkę.

Comments