Sunday, October 1, 2023
Wiadomości, informacje i aktualności dla Ziemi Łódzkiej


Jak wybrać szczotkę dla psa?

Codzienna pielęgnacja psa nie ogranicza się jedynie do spacerów i podawania zwierzęciu karmy. Większość czworonogów potrzebuje także kompleksowego zadbania o…

By redakcja serwisu , in Styl życia , at 10 stycznia, 2022

Codzienna pielęgnacja psa nie ogranicza się jedynie do spacerów i podawania zwierzęciu karmy. Większość czworonogów potrzebuje także kompleksowego zadbania o ich sierść. Psy w przeciwieństwie do kotów, nie potrafią zrobić tego samodzielnie, dlatego jako właściciel swojego pupila, musisz poświęcić nieco czasu na pielęgnację futra zwierzęcia. By tego dokonać, potrzebujesz dobrej jakości szczotki do czesania psa. Jak ją wybrać? O tym w artykule.

Psia sierść, jeśli jest gładka i lśniąca, to ewidentna oznaka zdrowia pupila. Jeśli jego futro staje się zmierzwione, matowe i zaczyna się kołtunić, to pierwszy sygnał, by zacząć lepiej dbać o pielęgnację naszego czworonoga. Pogorszenie jakości sierści, nie zawsze musi być związane ze zdrowiem. Pierwszym krokiem, jaki wtedy należy podjąć, jest dokładne umycie psa i rozpoczęcie regularnych rytuałów czesania sierści. Jeśli do tej pory tego nie robiliście, czas to zmienić. Dzięki regularnemu szczotkowaniu psa nie tylko przywrócicie psiej sierści dawny blask, ale też znacznie zredukujecie ilość fruwających po domu włosów. Zanim jednak przystąpicie do działania, koniecznie wybierzcie dobrej jakości szczotkę dla psa.

W stacjonarnych i internetowych sklepach zoologicznych można znaleźć bogaty wybór szczotek do czesania psa. Znalezienie odpowiedniego modelu może zatem stanowić wyzwanie. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej wersji?

Rodzaj sierści pupila

Przede wszystkim, chcąc kupić szczotkę do czesania psa, musicie bacznie przyjrzeć się typowi sierści, jaki ma Wasz pupil. Innego akcesorium będziecie potrzebować do długiej sierści, a innego do krótkiej. Również szczenięta należy czesać miękką i delikatniejszą szczotką od tej przeznaczonej dla psów dorosłych. Niektóre rasy posiadają także bardzo obfity podszerstek, który również należy regularnie wyczesywać. W internetowych sklepach zoologicznych można znaleźć specjalne szczotki przeznaczone do tej właśnie czynności.

Zapoznaj się także z rankingiem karm dla psów na: https://digilife.pl/ranking-suchych-karm-dla-psa/

Wielkość psa

Drugi, bardzo ważny aspekt przy wyborze szczotki dla psa, to wielkość samego pupila. Akcesorium nie może być ani zbyt duże, ani zbyt małe. Sklepy dla zwierząt oferują specjalne szczotki przeznaczone dla małych czworonogów, a także modele dedykowane dużym i olbrzymim rasom.

Rodzaj szczotki dla psa

Ostatni element, który trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze szczotki dla psa to rodzaj samego akcesorium. Wśród najpopularniejszych modeli wyróżnia się szczotki włosiane, druciane i metalowe.

Szczotka włosiana to bardzo uniwersalny gadżet, który warto mieć w domu bez względu na rodzaj sierści pupila. Doskonale sprawdzi się do codziennego czesania. Z kolei szczotka druciana doskonale nadaje się do rozczesywania długiej i średniodługiej sierści. Znakomicie poradzi sobie z niechcianymi kołtunami. Szczotka metalowa natomiast dedykowana jest psom z podszerstkiem. Skutecznie pomaga pozbyć się jego nadmiaru.

Teraz, kiedy już wiecie, co wziąć pod uwagę, wybierając najlepszą szczotkę dla psa, zapraszamy na Wyspazwierzat.pl, internetowego sklepu zoologicznego, oferującego bogaty wybór wszelkich niezbędnych akcesoriów do pielęgnacji Waszego pupila.

Comments