Thursday, December 7, 2023
Wiadomości, informacje i aktualności dla Ziemi Łódzkiej


Zdrowe przekąski dla całej rodziny – jakie wybrać?

Zgodnie z normami żywieniowymi zarówno osób dorosłych, jak i dzieci, powinniśmy spożywać codziennie 3 główne, duże posiłki oraz 2 mniejsze,…

By redakcja serwisu , in Zdrowie , at 24 lutego, 2021

Zgodnie z normami żywieniowymi zarówno osób dorosłych, jak i dzieci, powinniśmy spożywać codziennie 3 główne, duże posiłki oraz 2 mniejsze, tak zwane przekąski. O ile z wyborem tych większych posiłków zwykle nie mamy problemy, o tyle w kontekście przekąsek często zdarza nam sięgać po różnego rodzaju niezdrowe produkty. Jakie zdrowe i smaczne przekąski wybrać, aby smakowały całej rodzinie?

Zdrowe słodycze

Wielu z nas słowo przekąska kojarzy ze słowem słodycze. Niestety, utarło się, że o ile na drugie śniadanie spożywamy zwykle kanapki czy lekkie, ale zdrowe produkty, o tyle podwieczorek czy deser stanowią słodycze. I chociaż chcielibyśmy oduczyć się jedzenia słodkości, wciąż zdarza nam się sięgać po słodkie produkty po obiedzie. Ten wybór nie jest przypadkowy – w okolicach godziny 16 często spada wydolność naszego organizmu, zatem chcemy go zasilić w energię. Niektórzy sięgają w tym czasie po kawę, inni po cukier w postaci słodyczy. Tymczasem wcale nie musimy sięgać po ciastka, żelki czy czekoladę. Równie dobrze możemy przygotować w domu deser na bazie jogurtu naturalnego i owoców. Latem możemy użyć owoców świeżych, zimą zaś mrożonych.

Ciekawe przepisy na przekąski i inne dania można znaleźć na stronie https://www.vitalogy.pl/. Warto również sięgnąć po suszone owoce, które z jednej strony są słodkie, z drugiej zaś stanowią źródło cennych dla organizmu witamin. W sklepach coraz częściej możemy kupić także zdrowe słodycze, które oparte są na naturalnych składnikach. Ciastka bez dodatku cukru czy żelki przygotowane z naturalnych soków to doskonały wybór na popołudniową przekąskę.

W domu i na wycieczce

Coraz częściej możemy w sklepach spotkać przekąski na wynos, które są opakowane w taki sposób, że do ich spożycia nie potrzeba nam łyżeczki ani żadnych innych sztućców. Jogurty czy musy owocowe możemy zakupić opakowane w wygodne tubki, które można łatwo zabrać ze sobą na przykład na wycieczkę. Dzięki takiemu opakowaniu nawet dzieci nie ubrudzą się podczas jedzenia. Jeśli jednak chcielibyśmy przygotować coś słodkiego na popołudnie, możemy we własnym zakresie upiec ciasto lub ciasteczka. Do zapakowania ich wykorzystamy pojemniki na żywność, dzięki którym wypieki zachowają świeżość, kruchość i co najważniejsze, smak.

Domowe słodkości mają tą przewagę nad kupnymi, że dokładnie wiemy, co znajduje się w ich składzie. Co więcej, przygotowanie większości słodyczy domowej roboty nie zajmuje zbyt wiele czasu, dzięki czemu mogą sobie na to pozwolić nawet osoby zapracowane.

Comments