Tuesday, February 27, 2024
Wiadomości, informacje i aktualności dla Ziemi Łódzkiej


Pokrycia dachowe bitumiczne – jakie warto wybrać?

W Polsce pokrycia dachowe bitumiczne można spotkać na naprawdę wielu budynkach. Świetnym przykładem są oczywiście bloki i wieżowce z wielkiej…

By redakcja serwisu , in Styl życia , at 30 stycznia, 2023

W Polsce pokrycia dachowe bitumiczne można spotkać na naprawdę wielu budynkach. Świetnym przykładem są oczywiście bloki i wieżowce z wielkiej płyty, lecz takich przykładów można znaleźć znacznie więcej, gdyż pokrycia dachowe spotkamy także na dachach budynków użytkowych, czy też na dachach domów jednorodzinnych. Na jakie pokrycia dachowe warto jednak stawiać i gdzie je kupować?

W jakim miejscu kupować pokrycia dachowe bitumiczne?

Przede wszystkim jeśli interesują nas pokrycia dachowe bitumiczne, to naturalnie trzeba znaleźć miejsce, w którym będą one dostępne i gdzie będzie można wybierać spośród wielu rodzajów, dzięki czemu uda się dopasować idealnie pokrycie dachowe do naszego domu. Sklepów jest naprawdę wiele, więc nie powinno być większych problemów ze znalezieniem miejsca, gdzie kupimy bitumiczne pokrycia dachowe.

Jedna z firm, która oferuje bitumiczne pokrycia dachowe w Zielonce to hurtownia pokryć dachowych Dachlux, która posiada niesamowicie bogatą ofertę. Znajdziemy w niej bowiem nie tylko pokrycia bitumiczne, ale też wszystkie inne rodzaje, czyli pokrycia betonowe, blaszane, czy też ceramiczne. Dostępne są tam nawet nowoczesne dachy solarne.

Jakie bitumiczne pokrycia dachowe warto wybrać?

Jeśli mowa o bitumicznych pokryciach dachowych, to do wyboru mamy trzy rodzaje. Jeden z najstarszych i najczęściej spotykanych to pokrycie w postaci papy zgrzewalnej. Ma ono formę warstw, które są nakładane na dach i zgrzewane. Tam mogą wytrzymać nawet do 40 lat i są one niesamowicie często stosowane, gdyż są lekkie.

Kolejny rodzaj, który nie zachwyca trwałością, gdyż wytrzymuje około 25 lat to bitumiczne płyty faliste. Imitują one falistą blachodachówkę, dzięki czemu dobrze wyglądają. Ich trwałość sprawia jednak, że lepiej odpuścić sobie ten rodzaj, jeśli nie chcemy szybko wymieniać pokrycia dachowego.

Jednym z najbardziej polecanych rodzajów są z kolei dachówki bitumiczne. Imitują one dachówki ceramiczne i są naprawdę świetnym wyborem. Wytrzymują do 50 lat, zapewniają świetną izolację, są lekkie, bardzo estetyczne i mogą mieć różne kolory.

Comments